Ogłoszono datę premiery Metaphor: ReFantazio

Ogłoszono datę premiery Metaphor: ReFantazio

Odkąd Metaphor: ReFantazio ogłosiło swój debiut na Xbox Game Showcase w 2023 roku, Atlus systematycznie dostarczał aktualizacje na temat gry każdego dnia. Ale w ten poniedziałek w końcu otrzymaliśmy oficjalne ogłoszenie daty premiery Metaphor i nie jest ona zbyt odległa.


Gra zadebiutuje 11 października, a datę tę ujawniono podczas streamu prowadzonego przez reżysera Katsurę Hashino, człowieka stojącego za słynną serią Persona. 25-minutowy stream ujawnił różne szczegóły na temat gry, w tym rozgrywkę, muzykę i nie tylko.

Na pierwszy rzut oka można zauważyć wyraźne podobieństwa między Metaphor a najnowszymi tytułami z serii Persona, takimi jak Persona 5 Royal czy niedawno wydana Persona 3 Reload. Metaphor dziedziczy turowy styl walki Persony, wraz z unikalnym stylem graficznym i fabułą, które wielu podziwiało w serii Persona. Nie jest jednak całkowicie identyczna ze swoimi poprzedniczkami; w przeciwieństwie do Persony, która obraca się wokół szkolnego życia, Metaphor rozgrywa się w średniowiecznym świecie fantasy jako "lustro" współczesnego świata.

Hashino pracuje nad tym projektem od co najmniej 2016 roku, kiedy to japoński wydawca Atlus założył Studio Zero - studio składające się z Hashino i jego zespołu. W skład zespołu wchodzą kompozytor Shoji Meguro i artysta Shigenori Soejima, a także wiele innych osób, które wcześniej pracowały nad serią Persona, więc wkrótce możemy spodziewać się odświeżonego podejścia do gatunku JRPG.

Ponieważ do premiery gry pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto wypróbować to, co jest uważane za najlepsze JRPG, korzystając z naszej porównywarki cen, aby uzyskać najlepszą ofertę na Persona 5 lub mieć oko na Metaphor: ReFantazio w momencie premiery.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare