Metaphor: ReFantazio nie będzie miało żadnych opcji romansowych

Metaphor: ReFantazio nie będzie miało żadnych opcji romansowych

Pochodzący z umysłów stojących za serią Persona, w tym reżyser Katsura Hashino, zespół rozpoczyna teraz swój najnowszy projekt, Metaphor: ReFantazio, obiecując kolejne innowacyjne arcydzieło JRPG. Niedawno otrzymaliśmy wiele nowych informacji na temat gry, wraz z oficjalną datą premiery Metaphor: ReFantazio, co jeszcze bardziej podsyca nasze oczekiwanie na jej premierę.

Wiele elementów z gry Persona jest obecnych w Metaphor: ReFantazio; turowa walka, stylowy interfejs użytkownika i unikalne metody opowiadania historii są obecne w grze, co prowadzi fanów do zastanawiania się, czy funkcje podobne do Persony, takie jak Social Links, pojawią się w Metaphor: ReFantazio W japońskim wydarzeniu na żywo o nazwie Metaphor: Stalker Club, pytanie Q&A w końcu odpowiedziało na tę ciekawość fanów, a odpowiedź została przetłumaczona przez Persona Central.

Według twórców, system podobny do Social Links rzeczywiście pojawi się w Metaphor: ReFantazio , ale nie będzie on identyczny z Personą. Zamiast tworzyć więzi z postaciami w grze i pogłębiać relacje z nimi, aby zdobywać punkty społecznościowe, w Metaphor: ReFantazio, będziesz budować i kształtować relacje z postaciami, które napotkasz na swojej drodze, a one staną się "wsparciem" dla twojego bohatera.

"Pogłębiając przyjaźnie z postaciami napotkanymi podczas podróży, niektóre z nich staną się zwolennikami (tj. wyznawcami). Wyczuwając w nich heroiczne uczucia, manifestują się one poprzez Archetypy" - odpowiedzieli dewerloperzy.

Potwierdzili również, że ten mechanizm relacji nie będzie obejmował żadnych romantycznych związków dla postaci. Fani serii Persona mogą poczuć się rozczarowani tą wiadomością, ponieważ w grze Persona gracze mogą wybrać swoją ulubioną postać i spróbować nawiązać romantyczne relacje z jedną lub nawet wieloma postaciami, choć może to mieć pewne konsekwencje. Społeczność lubi wspierać swoje ulubione dziewczyny i dyskutować o tym, która z nich jest najlepsza, więc utrata tej funkcji może być nieco odczuwalna.

Jednak nie wszystko jest tak ponure, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób zwróciło uwagę, że podczas gdy nowa mechanika relacji w Metaphor: ReFantazio może brakować romantycznych wyborów, nie oznacza to, że gra całkowicie pominie romantyczne relacje w fabule. Jest całkiem możliwe, że nadal będziemy napotykać romantyczne elementy w narracji gry, a nie poprzez mechanikę rozgrywki.

Mechanika Social Link z Persony została zaadaptowana do podobnej funkcji w Metaphor: ReFantazio to dobry znak, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Social Links w grze Persona, możesz skorzystać z naszej porównywarki cen, aby uzyskać najlepsze oferty na Persona 5 lub Persona 3 Reload, aby doświadczyć tej mechaniki z pierwszej ręki, i nie zapomnij poszukać najlepszej zniżki na Metaphor: ReFantazio w momencie premiery.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare