Dyrektor Atlusa wyjaśnia, dlaczego Metaphor: ReFantazio nie ma opcji romansu

Dyrektor Atlusa wyjaśnia, dlaczego Metaphor: ReFantazio nie ma opcji romansu

Wyczekiwana gra akcji JRPG, Metaphor: ReFantazio, stworzona przez zespół stojący za serią Persona, pojawi się już wkrótce. Od czasu debiutu na Xbox Game Showcase w 2023 roku, Atlus stale dostarcza fanom aktualizacje na temat gry każdego dnia.

Wiemy, że Metaphor: ReFantazio nie będzie zawierać żadnych opcji romantycznych relacji, co zostało potwierdzone w japońskim livestreamie przez Studio Zero zaledwie kilka miesięcy temu. Po tym ogłoszeniu wielu fanów było zaskoczonych, zastanawiając się nad głębszymi przyczynami decyzji deweloperów. Wynika to z faktu, że ich poprzednie gry z serii Persona, znane z sukcesu, miały wyraźny system romansów.

Teraz wreszcie mamy odpowiedź. Niedawno dyrektor Atlus, Katsura Hashino, wypowiedział się na temat decyzji o pominięciu opcji romansowych w grze, a głównym powodem wydaje się być to, że po prostu nie pasowałoby to do historii w ten sam sposób.


Rozmawiając z GamesRadar+ na Summer Game Fest 2024, Katsura Hashino, reżyser Metaphor i Persona 3, Persona 4 i Persona 5, przyznał, że opcje romansowe w grze Persona są popularne. Wyjaśnił, że opcje te dobrze pasują do gier Persona, ponieważ bohaterowie są uczniami szkół średnich, a romans był naturalną częścią tego otoczenia. Z kolei Metaphor: ReFantazio koncentruje się na postaci dążącej do zostania władcą, skupiając się bardziej na relacjach między władcą a jego zwolennikami niż na związkach romantycznych. Hashino zauważył, że choć dostrzegają atrakcyjność systemu romansów w grze Persona, to nie pasowałby on do Metaphor: ReFantazio.

Katsura Hashino potwierdził również, że system podobny do Social Links pojawi się w Metaphor: ReFantazio, choć nie będzie on identyczny jak w grze Persona. Stwierdził również, że ten mechanizm relacji nie będzie zawierał żadnych romantycznych interakcji dla postaci.

Chociaż opcje romansowe nie są zawarte w grze, nie musi to odrzucać możliwości romansu fabularnego. Deweloperzy najwyraźniej bardzo dokładnie przemyśleli tę ważną decyzję, więc być może będziemy musieli poczekać do premiery gry, aby się o tym przekonać.

Metafora: ReFantazio pojawi się na PC, PS5, PS4 i Xbox Series X/S 11 października. Upewnij się, że nie przegapisz żadnych najlepszych ofert na Metaphor: ReFantazio, korzystając z naszej porównywarki cen i zamawiając grę w przedsprzedaży już dziś.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare