K4G BG 4 EN
 
 

Ogłoszono datę premiery Final Fantasy VII Rebirth

Ogłoszono datę premiery Final Fantasy VII Rebirth

Podczas Sony State of Play ujawniono drugi zwiastun Final Fantasy VII Rebirth, pokazujący znacznie więcej gry, którą Cloud i jego załoga będą eksplorować. Pod koniec zwiastuna ogłoszono datę premiery. Wcześniej zaplanowana na zimę, fani kryształowej serii będą mogli cieszyć się Final Fantasy VII Rebirth 29 lutego 2024 roku.

Zwiastun pokazał znaczną część drugiej części gry. Po opuszczeniu Midgardu grupa będzie eksplorować świat, który niekoniecznie jest otwarty, ale będzie miał wysoki stopień swobody. Dodatkowo zaprezentowano trzech nowych członków drużyny: Red XIII - nie dającą się kontrolować w pierwszej grze - Cait Sith, oraz Vincenta. Yuffie została już wprowadzona w Final Fantasy VII Remake Intergrade, ale nie była grywalna w głównej grze.

 

 

Segment eksploracji pokazuje Clouda jeżdżącego i latającego na chocobosach oraz używającego buggy do przemierzania piasków w pobliżu Corel. Później grupa udaje się do Złotego Spodka, swoistego parku rozrywki z licznymi mini-grami i zupełnie nowym występem tanecznym z właścicielem Honey Bee Inn.

Druga część obejmie okres do połowy oryginalnej gry

Zack wydaje się wprowadzać więcej zamieszania dla długoletnich fanów, którzy zastanawiają się, jak i dlaczego mężczyzna żyje. W retrospekcji Clouda można zauważyć, że Sephiroth będzie grywalną postacią, choć tylko tymczasowo. Jeśli chodzi o rozgrywkę, potwierdzono, że członkowie drużyny będą mieli coś w rodzaju tag team combo, łącząc swoje unikalne umiejętności, aby stworzyć nowe.

Zapowiedź wzmocniła narrację gry, która wydaje się być wierna klasykowi - z wyjątkiem części dotyczącej Zacka. Wideo pokazuje Rufusa, bronie i wezwania w zapierającej dech w piersiach grafice wysokiej jakości. Square Enix oświadczyło, że po Final Fantasy XVI skupi się na większej liczbie gier AAA, a seria Final Fantasy powinna znaleźć się w centrum uwagi.

Dragon Quest to kolejna ważna seria od wydawcy, który przygotowuje się do wydania Infinity Strash: Dragon Quest The Adventure of Dai 28 września 2023 roku oraz Dragon Quest Monsters: The Dark Prince 1 grudnia 2023 roku. Dragon Quest XII doczekał się zwiastuna, ale od tego czasu zapadła cisza radiowa.

Final Fantasy VII Rebirth zadebiutuje 29 lutego 2024 roku i dostępny będzie dwupak zawierający oba remake'i. Osoby zainteresowane przeżyciem drugiej części przygód Clouda Strife'a powinny sprawdzić naszą porównywarkę najtańszych ofert na Final Fantasy VII Rebirth i przygotować się na jedną z najlepszych podróży w swoim życiu.

  • Oficjalna strona : FFVII Rebirth
  • Kategorie : Gry fabularne
  • Edytor : Square Enix
  • Deweloper : Square Enix
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 29 lutego 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare