Instant Gaming EU
 
 

Obsidian skupił się na fabule, by wyróżnić Avowed na tle konkurencji

Obsidian skupił się na fabule, by wyróżnić Avowed na tle konkurencji

Avowed to nadchodząca gra fabularna opracowana przez Obsidian Entertainment, która została ujawniona w 2020 roku. Gra przenosi gracza do uniwersum fantasy, w którym "zostaje on wysłany do zbadania pogłosek o rozprzestrzeniającej się zarazie z tajemnicą, która grozi zniszczeniem wszystkiego". Gra została natychmiast porównana do innych dużych tytułów z tego gatunku, ponieważ Obsidian ma długą historię udanych gier wideo, w tym tytuły takie jak Pillars of Eternity, The Outer Worlds, Tyranny i South Park: Kijek Prawdy.

Obsidian opublikował nowy film Avowed z okazji Xbox Games Showcase w zeszłą niedzielę. Nie tylko pozwala nam on rzucić okiem na Living Lands, w których osadzona jest akcja gry, ale także towarzyszy mu ujawnienie okna premiery gry, która powinna pojawić się w 2024 roku.

Niektóre aspekty Avowed będą dość znajome dla tych, którzy grali w Pillars of Eternity lub Pillars of Eternity II: Deadfire, ponieważ wszystkie trzy gry są osadzone w świecie Eora. Avowed przyjmuje zupełnie inne podejście do rozgrywki, odchodząc od bardziej klasycznego stylu w grach PoE, który jest znacznie bliższy klasycznym grom RPG, takim jak Baldur's Gate.

 

 

Opowiadanie historii w najlepszym wydaniu

Obsidian postanowił skupić się na swoich mocnych stronach, aby Avowed wyróżniało się na tle konkurencji. Studio jest dobrze znane z narracji swoich historii i wykorzysta swoje doświadczenie, aby dostarczyć grę, która zapewni głęboki poziom immersji.

Dyrektor generalny Obsidian, Feargus Urquhart, poruszył tę kwestię w niedawnym wywiadzie dla PC Gamer:

"Myślę, że Obsidian naprawdę błyszczy jako twórca gier RPG dzięki naprawdę sugestywnemu, pełnym niuansów budowaniu świata, historiom, które są bardziej skoncentrowane na głębi i rozległości oraz naprawdę przemyślanemu projektowi zadań, który nagradza eksperymenty i eksplorację ze strony graczy - co daje im poczucie sprawczości. A to daje im znaczący zestaw opcji interakcji ze światem i postaciami".

Będziemy musieli jeszcze długo poczekać, aż Avowed trafi w nasze ręce, ale gra wydaje się być całkiem interesującym wyborem dla tych fanów RPG, którzy szukają głębokiej i wciągającej przygody. W każdym razie, dzięki naszej porównywarce znajdziesz najlepsze ceny, aby kupić Avowed tanio przed premierą na PC i Xbox Series X/S w przyszłym roku.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare