Avowed będzie zawierać ulepszony system walki

Avowed będzie zawierać ulepszony system walki

Avowed ma być jedną z najważniejszych premier 2024 roku. Obsidian Entertainment zapowiedziało swoją nadchodzącą grę fabularną już jakiś czas temu i od tego czasu studio ujawniło mnóstwo szczegółów na jej temat. Nie wszystkie z nich spotkały się jednak z pozytywnym odbiorem. Pokaz rozgrywki Avowed został opublikowany w styczniu, a gra wyglądała świetnie pod wieloma względami. Jednak walka wydawała się nieco niezgrabna i mało responsywna.

Na szczęście nie będzie to miało miejsca, gdy gra zostanie wydana w listopadzie tego roku, ponieważ Obsidian potwierdził, że aktywnie pracuje nad jej ulepszeniem. Jako istotny element przygody, walka odgrywa ważną rolę w grze i została już wzbogacona o nowe funkcje. Mogliśmy już rzucić na nią okiem w niedawnym materiale wideo opublikowanym w ramach najnowszego Xbox Games Showcase.

 

 

Prace w toku

Obsidian zamierzał dopracować ten aspekt Avowed od samego początku, ale proces ten znacznie przyspieszył ze względu na opinie otrzymane po styczniowym wideo. Wrogowie i ogólna walka wydawały się nieco nieresponsywne w pierwszym filmie, ale najnowszy pokazał pewną poprawę. Teraz deweloperzy potwierdzili, że nadal trwają prace, a wersja Avowed dostępna w momencie premiery powinna być jeszcze lepsza. Dyrektor ds. rozgrywki w Avowed, Gabe Paramo, mówił o tym w niedawnym wywiadzie dla Windows Central, stwierdzając, że spodziewali się takiej reakcji na pierwszy film z rozgrywki i zmusiło to studio do zmiany priorytetów.

Premiera Avowed 12 listopada da Obsidianowi nową okazję do zademonstrowania, że studio jest mistrzem opowiadania historii i pozostaje jednym z najlepszych w tworzeniu wciągających i ekscytujących gier RPG. The Outer Worlds było tego dobrym przykładem. Będziemy musieli poczekać kilka miesięcy, aby zobaczyć, czy Avowed dostarczy to, co zostało obiecane. Oczywiście możecie być pewni, że najlepsze okazje na zakup Avowed będą dostępne w naszej porównywarce przed premierą.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare