Instant Gaming EU
 
 

Avowed ma zadebiutować jesienią tego roku

Avowed ma zadebiutować jesienią tego roku

Podczas Developer_Direct 2024, prezentacji Xbox na początku roku, Carrie Patel, reżyserka Avowed, podzieliła się dodatkowymi informacjami na temat nowego RPG akcji od Obsidian Entertainment. Carrie komentuje, że świat Avowed jest pełen tajemnic na wyspie Living Lands w świecie Eora. Zaprasza dyrektora ds. walki i dyrektora artystycznego, a każdy z nich lepiej wyjaśnia szczegóły gry.

Dyrektor ds. walki Gabriel Paramo twierdzi, że walka w Avowed została zaprojektowana tak, aby była płynna, łącząc różnorodne bronie, ataki i zdolności w czasie rzeczywistym, aby gracz mógł wybrać najlepszy sposób na pokonanie wrogów. Na przykład, władanie różdżką jest pomocne na średnim i długim dystansie, ale gdy przeciwnicy się zbliżą, idealnym rozwiązaniem jest przełączenie się na miecz i tarczę. A może najlepszym podejściem jest zaplątanie wrogów w korzenie za pomocą magii natury, a następnie przebicie ich dwoma pistoletami.

 

 

Aby wzmocnić tę dynamikę, dostępne są różne rodzaje wyposażenia, ekwipunek i szereg umiejętności, które można wyposażyć za naciśnięciem jednego przycisku. Gracz może natychmiast zmienić cały swój styl walki, dzięki czemu walka pozostaje płynna i zwinna. Zapowiedź przedstawia zaklęcia i różne bronie, od ciężkich toporów po podwójne różdżki i nie tylko.

W sekwencji Carrie podkreśla misje Avowed, używając jako przykładu zadania śledczego, w którym gracz musi przesłuchać różne postacie niezależne i samodzielnie zdecydować o zakończeniu, działając jako sędzia, ława przysięgłych, a może nawet kat. Po powrocie do miasta, gracz będzie świadkiem wyników swoich wyborów.

Matt Hansen, dyrektor artystyczny, dzieli się swoimi inspiracjami przy tworzeniu Avowed. Wspomina o czerpaniu inspiracji z kultury naszego świata w celu stworzenia różnorodnych biomów o żywo kontrastujących kolorach. Przejście z pustyni do oazy powinno zapewnić takie samo poczucie przygody i niebezpieczeństwa pomimo różnicy w scenerii.

Avowed to gra RPG akcji stworzona przez Obsidian Entertainment, studio odpowiedzialne za Pillars of Eternity, Pentiment i The Outer Worlds. Nieprzypadkowo akcja Avowed rozgrywa się w tym samym świecie co Pillars, w Eorze.

Zaprezentowana zapowiedź dostarczyła nowych, szczegółowych i intrygujących informacji na temat gry, a także podała datę premiery - jesień 2024 roku, między 22 września a 21 grudnia, na konsolach Xbox Series i na PC. Jeśli jesteś zainteresowany tą nową i obiecującą grą RPG, sprawdź naszą porównywarkę najlepszych ofert na grę Aowed i wkrocz do świata Eory, aby odkrywać Żywe Ziemie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare