Seria Monster Hunter osiągnęła kamień milowy w postaci 100 milionów sprzedanych egzemplarzy

Seria Monster Hunter osiągnęła kamień milowy w postaci 100 milionów sprzedanych egzemplarzy

Seria Monster Hunter przekroczyła 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, a Capcom jest podekscytowany tą wiadomością. Ogłoszenie pojawia się po prostu w 20. rocznicę sagi, którą wydawca świętował w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Seria Monster Hunter składa się z gier akcji, w których gracze walczą z gigantycznymi potworami w otwartych środowiskach. Jak twierdzi wydawca, IP jest fenomenem w Japonii i odniosło sukces zarówno na rynku mobilnym, jak i na konsolach i PC.

Na przestrzeni lat kilka odsłon Monster Hunter zdołało przekroczyć próg 1 miliona sprzedanych egzemplarzy, a nawet więcej. Tytuły takie jak Monster Hunter: World osiągnął kamień milowy w postaci 25 milionów sprzedanych egzemplarzy, podczas gdy jego rozszerzenie, Monster Hunter World: Iceborne, sprzedało się w 12 milionach egzemplarzy. W międzyczasie Monster Hunter Rise osiągnął kamień milowy 15 milionów sprzedanych egzemplarzy, a jego rozszerzenie, Monster Hunter Rise: Sunbreak, zostało zabezpieczone przez 8 milionów fanów.

 

 

Kamień milowy staje się jeszcze bardziej imponujący, biorąc pod uwagę, że Monster Hunter: World został wydany w 2018 roku, a Monster Hunter Rise w 2021 roku. Oznacza to, że 60 milionów ze 100 milionów egzemplarzy zostało sprzedanych w ciągu ostatnich sześciu lat. Dla porównania, pierwszy Monster Hunter został wydany w 2004 roku.

Liczby te pomogły wzmocnić markę i są zgodne z oświadczeniem wydawcy:

"Capcom rozszerza swoją bazę użytkowników, wzmacniając globalną sprzedaż poprzez strategię cyfrową i promując długoterminową sprzedaż w ponad 230 krajach i regionach. Firma jest mocno zaangażowana w spełnianie oczekiwań wszystkich użytkowników, wykorzystując swoje wiodące w branży możliwości tworzenia gier, aby tworzyć wysoce rozrywkowe wrażenia z rozgrywki".

Po opublikowaniu raportu fiskalnego za ten rok, Capcom pokazał, że ma 7-letnią passę rekordowych zysków. Gry takie jak Resident Evil 4 Remake i Dragon's Dogma II były kluczowymi tytułami, które podniosły wyniki sprzedaży marki, pokazując, że jej strategia produkowania remake'ów starych gier, na przemian z nowymi wydaniami, działa. Od 2017 roku, wraz z wydaniem Resident Evil 7: Biohazard, wydawca stale się rozwija i nie wykazuje oznak zatrzymania.

Na 2025 rok zaplanowano już wydanie Monster Hunter Wilds na PlayStation 5 i Xbox Series, a plotki mówią o nadejściu Resident Evil 9. W międzyczasie gry takie jak Pragmata pozostają w zawieszeniu, a fani czekają na aktualizacje. Chociaż nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery, możesz zajrzeć na naszą porównywarkę najlepszych kluczy do gry Monster Hunter Wilds i zabezpieczyć kopię, gdy zamówienia zostaną otwarte.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare