Instant Gaming EU
 
 

Liczby Palworld maleją tak szybko, jak rosły

Liczby Palworld maleją tak szybko, jak rosły

Nie da się zaprzeczyć, że Palworld jest największą niespodzianką 2024 roku. Gra pojawiła się znikąd i natychmiast przyciągnęła uwagę ogromnego legionu fanów, którzy rzucili się na Steam, aby odkryć nowe "Pokémony z bronią". Dramat związany z podobieństwem gry do Pokémonów i możliwymi działaniami prawnymi ze strony Game Freak sprawił, że Palworld znalazł się w oku cyklonu, co nawiasem mówiąc przyczyniło się do zwiększenia jego popularności. Ponadto ci, którzy wypróbowali grę, dali się wciągnąć jej ekscytującej mechanice przetrwania i wciągającej akcji, w wyniku czego osiągnęła ona bezprecedensową liczbę jednoczesnych graczy na Steamie. Było jednak do przewidzenia, że utrzymanie ponad 2 milionów jednoczesnych graczy na Steam będzie prawie niemożliwe dla gry, która wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu i która nie jest zgodna z modelem usługi na żywo z ciągłymi dodatkami.

Spadek

Na dzień dzisiejszy w Palworld nie ma już tak wielu graczy. Liczba jednoczesnych graczy na Steam spadła do nieco ponad 60 000. Chociaż nie jest to wcale mała liczba, może wydawać się dość rozczarowująca dla gry, która sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy na Steam. Warto jednak zauważyć, że Palworld jest tytułem wciąż rozwijanym i nic dziwnego, że gracze po pewnym czasie zaczynają się nudzić i szukać czegoś innego. Zresztą taka podróż rollercoasterem, jeśli chodzi o liczby, jest obecnie dość częstym zjawiskiem w przypadku wielu gier wideo. Osiągają one szczyt popularności, a jakiś czas później odchodzą w zapomnienie. Palworld zasługuje na uwagę ze względu na imponujące liczby, które zawstydziły niektóre premiery gier AAA na początku 2024 roku.

 

 

Palworld nadal oferuje ten sam rodzaj doświadczenia, a deweloper Pocketpair będzie nadal rozszerzał grę o nowe funkcje we wczesnym dostępie. Jest jednak mało prawdopodobne, aby gra ponownie osiągnęła ten sam szczyt jednoczesnych graczy, ponieważ gracze odwracają uwagę ma rzecz innych gier. Enshrouded kształtuje się na doskonałą opcję dla fanów gatunku, a Nightingale może być również świetnym pretendentem do tronu, jeśli poprawi swoją walkę z pomocą społeczności.

Jako gracz masz wiele opcji do wyboru, gdy szukasz ekscytującej gry survivalowej, a Palworld nadal jest jedną z nich, zwłaszcza jeśli pamiętasz, że otrzyma więcej treści we wczesnym dostępie. Oczywiście nasza porównywarka jest najlepszym narzędziem do uzyskania taniej kopii dowolnej z nich, w tym wersje digitalowe gry Palworld na PC lub konsole Xbox.

21.18zł
Palworld
Palworld
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare