Instant Gaming EU
 
 

Kontrowersyjne stroje powracają w Stellar Blade

Kontrowersyjne stroje powracają w Stellar Blade

Cenzura stała się ostatnio drażliwą kwestią w społeczności graczy. Odnosi się to do działań podejmowanych przez firmy i wydawców w celu zmiany wyglądu postaci lub ich stroju, aby uczynić je bardziej "akceptowalnymi" dla ogółu społeczeństwa i zgodnymi z normami społecznymi. Jednak większość graczy postrzega to działanie jako wysoce krytykowane, ponieważ źle przedstawia produkt, który sprzedaje wydawca.

Około miesiąc temu społeczność graczy była oburzona Shift Up z powodu ich decyzji o wprowadzeniu modyfikacji cenzury w pierwszej łatce do gry. Hyung-Tae Kim, dyrektor Stellar Blade, musiał wystąpić i bezpośrednio odnieść się do kontrowersji wokół swojej gry, stwierdzając, że strój po pierwszej łatce był rzeczywiście ich ostatecznym produktem. Przyznał jednak, że samo to nie zadowoli społeczności graczy, więc zorganizował wewnętrzną dyskusję, aby rozwiązać tę kwestię. Teraz wreszcie znamy wynik tej dyskusji.

Po miesiącu oczekiwania spór wreszcie dobiegł końca. Niedawno Shift Up podzieliło się szczegółami na temat zawartości najnowszej aktualizacji gry, patcha 1.003. Aktualizacja ta wprowadza nowy tryb Boss Challenge, naprawia kilka znanych błędów, wprowadza liczne ulepszenia rozgrywki i dodaje trzy nowe stroje. Gracze szybko zauważyli jednak jeszcze jedną zmianę zawartą w tej aktualizacji.

Stroje, które podobno zostały ocenzurowane, mają teraz alternatywny "nieocenzurowany" wariant dostępny w grze. Shift Up podtrzymuje swoje stanowisko, aby nie wprowadzać mikrotransakcji do Stellar Blade, a te "nieocenzurowane" warianty strojów będą dostępne całkowicie za darmo. Warianty Midsummer Alice i Midsummer Redhood można kupić od Roxane, kupca mieszkającego w Xion.

Chociaż ta decyzja Shift Up może nie mieć większego znaczenia dla wielu, pokazuje ona, że głosy graczy mają coraz większy wpływ na firmy i deweloperów, podobnie jak wtedy, gdy Sony musiało odwołać swoją decyzję dotyczącą Helldivers 2 z powodu znacznego sprzeciwu. Po usłyszeniu tej wiadomości, jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem gry, skorzystaj z naszego narzędzia do porównywania cen, aby uzyskać najlepszą cenę na Stellar Blade i samemu doświadczyć aktualizacji 1.003.

342.00zł
Stellar Blade
Stellar Blade
  • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : SHIFT UP Corporation
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 26 kwietnia 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare