Instant Gaming EU
 
 

Fani oburzeni cenzurą Stellar Blade

Fani oburzeni cenzurą Stellar Blade

Bez względu na to, jakie decyzje podejmują twórcy Stellar Blade, wydaje się, że nie są w stanie odpocząć od wszystkich kontrowersji, jakie napotykają. Krótko po premierze Stellar Blade wszystko wydawało się iść gładko, dopóki Shift Up nie zdecydował się wprowadzić pierwszej aktualizacji do gry, zwracając uwagę graczy na nowe zmiany cenzury.

Skargi dotyczą głównie kostiumów postaci Eve w grze. Wiele osób zauważyło, że po pierwszej aktualizacji gry niektóre kostiumy zostały zmienione w sposób, który można zauważyć tylko porównując oryginalną, niezaktualizowaną wersję z obecną wersją gry. Zmiany obejmują, w przypadku niektórych kostiumów, takich jak strój "Wakacyjny królik", teraz czarną bieliznę wokół klatki piersiowej postaci, podczas gdy w oryginalnej wersji nie była ona obecna. Jednak w przypadku innych strojów, takich jak Moutan Peony, wśród internautów pojawiają się spekulacje, że do postaci dodano również czarne pończochy, ale wydaje się, że jest to obraz w Photoshopie. Dodatkowo, niektóre brutalne elementy i gore zostały zredukowane po aktualizacji.

Wprowadzanie zmian lub cenzurowanie treści w aktualizacji gry nie jest rzadkością na rynku gier, ponieważ Final Fantasy VII Remake również przeszedł cenzurę, aby "zakryć" stroje kąpielowe Tify i Aerith poprzez dodanie materiału do ich stroju. Tym razem jednak oburzenie graczy jest tym większe, że Shift Up oświadczyło wcześniej, że nie wprowadzi żadnych cenzurujących aktualizacji do gry, przez co wielu graczy uznało to za fałszywą reklamę i zażądało zwrotu pieniędzy.

Odpowiedź od reżysera Stellar Blade

Hyung-Tae Kim, dyrektor Stellar Blade, postanowił odnieść się do tej krytyki. Wyjaśnił, że ostatnia aktualizacja była rzeczywiście ostateczną decyzją projektową dotyczącą kostiumów w grze, którą jego zespół chciał pokazać graczom, bez wpływu na jakąkolwiek cenzurę. Rozumieją, że sama ta odpowiedź może nie zadowolić fanów, więc obecnie prowadzą wewnętrzne dyskusje na ten temat. Możliwe, że wkrótce zobaczymy decyzję o przywróceniu aktualizacji do pierwotnej wersji.

"Co zrozumiałe, my również dostrzegamy ten problem. Jednak ostateczny kostium, który chcieliśmy wam pokazać, jest rzeczywiście kostiumem w wersji 1.0.0.2. Chcę wyjaśnić, że jest to nasz ostateczny produkt. Wiem jednak, że ta odpowiedź nie wystarczy, aby przekonać naszych użytkowników. Trwa wewnętrzna dyskusja na ten temat, więc myślę, że wkrótce będziemy mieli szansę odpowiedzieć" - wyjaśnił Hyung-Tae Kim.

Obecnie wygląda na to, że dział pomocy technicznej Playstation przyjmuje wnioski o zwrot pieniędzy za Stellar Blade, jeśli jako powód podasz fałszywą reklamę, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcą odzyskać swoje pieniądze. Jak dotąd Shift Up ani Sony nie odpowiedziały na reakcję społeczności.

Pomijając te kontrowersje, gracze wydają się być całkiem zadowoleni z rozgrywki w Stellar Blade, a gra może się obecnie pochwalić 82 punktami na Metacritic i 9,1 punktami użytkowników. Jeśli więc chcesz po prostu doświadczyć rozgrywki Stellar Blade, a zwłaszcza jej szybkiej i wymagającej walki, skorzystaj z naszego narzędzia do porównywania cen, aby uzyskać najlepsze okazje na Stellar Blade.

342.00zł
Stellar Blade
Stellar Blade
  • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : SHIFT UP Corporation
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 26 kwietnia 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare