Instant Gaming EU
 
 

Epic Games doda perspektywę pierwszoosobową do Fortnite

Epic Games doda perspektywę pierwszoosobową do Fortnite

Fortnite wciąż jest najpopularniejszą grą Battle Royale, mimo że gatunek ten oferuje wiele opcji do wyboru. Po sukcesie tytułu Epic Games i PUBG, prawie każda duża franczyza dodała tryb Battle Royale do swoich gier lub wydała samodzielne doświadczenie. Dla przykładu, Call of Duty: Warzone jest tak samo popularne jak jego płatny odpowiednik, Call of Duty: Modern Warfare III, i gromadzi tysiące graczy w ekscytujących meczach. Istnieje duża różnica między Fortnite a wieloma innymi tytułami z tego gatunku: zawsze była to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby. Istnieje nurt graczy Fortnite, którzy prosili o tryb widoku pierwszoosobowego od czasu premiery gry, a Epic Games zawsze było bardzo powściągliwe w dodawaniu go. Na szczęście wkrótce może się to zmienić.

Tryb widoku pierwszoosobowego jest w drodze

Zeszłotygodniowy stream State of Unreal zostawił nas z nowościami na temat popularnego silnika, ale przyniósł też ważne informacje na temat Fortnite. Epic Games potwierdziło, że doda funkcję kamery pierwszoosobowej do edytora Unreal Editor i pokazało materiał filmowy, który z pewnością wygląda jak tryb pierwszoosobowy Fortnite. Byłby to ekscytujący dodatek do gry, ponieważ całkowicie zmieniłby rozgrywkę. Od budowania po strzelanie, inna perspektywa oznaczałaby, że wszystkie interakcje w grze będą wymagały zupełnie innego podejścia jako gracza. Nie jest jednak jasne, czy funkcja ta będzie dostępna tylko w trybie Unreal Editor, czy też Epic wyda specjalny tryb rozgrywki, w którym wszyscy gracze będą zmuszeni grać w widoku pierwszoosobowym.

Dodanie widoku pierwszoosobowego do standardowego trybu Fortnite battle royale nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale taka możliwość nie jest wykluczona. Możliwość przełączania się między obiema perspektywami w trakcie gry byłaby całkiem interesująca, ale prawdopodobnie nie byłaby optymalna pod względem rozgrywki w grze tak konkurencyjnej jak Fortnite. Widok pierwszoosobowy oferuje ograniczoną percepcję otoczenia w grze, co może być dużą wadą dla wielu graczy, chyba że wszyscy grają w tych samych warunkach.

 

 

W każdym razie świetnie, że Epic Games nadal ulepsza Fortnite o nowości inne niż okazjonalne crossovery i skórki. Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, aż dowiemy się więcej na temat implementacji widoku pierwszoosobowego w Fortnite, ale dodanie tej funkcji nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Jak wiadomo, Fortnite można pobrać i grać za darmo, ale można wzbogacić swoje wrażenia z gry o dodatkową zawartość, kupując skórki, przepustkę bojową i nie tylko. Oprócz oferowania najlepszych ofert na gry wideo, nasza porównywarka zapewnia również najlepsze zniżki na V-dolce Fortnite, które można wykorzystać do zakupu wszystkiego, co chcesz w grze.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare