Cyberpunk 2077 powraca do PlayStation Store

Cyberpunk 2077 powraca do PlayStation Store

Cyberpunk 2077 była najbardziej oczekiwaną grą wideo 2020 roku i prawdopodobnie jedną z premier z większą dramaturgią związaną z nią w ostatnich latach, przynajmniej na konsolach. Oczekiwano, że gra będzie charakteryzować się imponującą grafiką wraz z rozgrywką pełną akcji i porywającą fabułą, która rozgrywa się w futurystycznym świecie, gdzie technologia, przemoc i pieniądze są głównymi sposobami na przetrwanie. Na premierę nowej gry twórców Wiedźmina 3: Dziki Gon czekało tak wiele osób, że wszystko wskazywało na to, że będzie to jedna z największych premier w historii gier wideo i tak też się stało, przynajmniej w pewnym sensie. Cyberpunk 2077 jeszcze przed premierą sprzedał się w niewiarygodnej liczbie egzemplarzy na wszystkich platformach, ale wydajność gry nie sprostała oczekiwaniom graczy, zwłaszcza na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Oczywiście na tych platformach nie można było oczekiwać takiej samej jakości grafiki jak na Xbox Series X/S czy PlayStation 5, ale w momencie premiery nie było dostępnej konkretnej wersji Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji, więc sytuacja była nieco kłopotliwa dla graczy. Jeśli dodamy do tego szereg błędów i innych problemów, to w rezultacie mieliśmy do czynienia z ogromną falą skarg, próbami refundacji gry, a nawet kilkoma pozwami sądowymi przeciwko deweloperowi. Tymczasem CD Projekt Red wciąż próbował naprawić grę, a nawet poświęcił swoje plany po premierze, aby wszystko było w porządku. Cyberpunk 2077 został usunięty z PlayStation Store z powodu tych problemów, ale sześć miesięcy później w końcu wraca do sklepu Sony,

 

 

Jeśli chodzi o konsole Sony, Cyberpunk 2077 jest w lepszym stanie niż był. Dzięki temu gra jest już ponownie dostępna w PlayStation Store. Ale to nie wszystkie dobre wieści. Dostępna wersja to ta na PlayStation 4, w którą można zagrać na PS5 dzięki wstecznej kompatybilności. Konkretna wersja na next-genową konsolę pojawi się w tym roku. Zaleca się również, aby grać w grę tylko na PS4 Pro i PS5 ze względu na problemy z wydajnością.

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 ma przed sobą jeszcze długą drogę, zanim stanie się tym, czym miał być w momencie premiery. Miejmy nadzieję, że CD Projekt Red zdoła naprawić wszystkie problemy na tyle szybko, aby móc skupić się na dostarczaniu większej ilości zawartości do gry, zwłaszcza multiplayer.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare