Crossplay już wkrótce pojawi się w Overwatch

Crossplay już wkrótce pojawi się w Overwatch

Blizzard zdaje się patrzeć w przyszłość, jeśli chodzi o licencję konkurencyjnego FPS-a Overwatch. Wszystkie informacje ujawnione w ciągu ostatnich kilku miesięcy skupiały się na sequelu, Overwatch 2, który będzie wprowadzał pewną liczbę nowości do uniwersum, które gracze tak dobrze znają. Rozgrywka w Overwatch 2 została częściowo ujawniona w zeszłym miesiącu i została przyjęta z mieszanymi uczuciami, ponieważ wiele zmian nie podoba się profesjonalnym graczom.

Jednak pierwszy Overwatch nadal będzie w centrum uwagi, przynajmniej przez jakiś czas. Blizzard wciąż dodaje zawartość do gry i właśnie ogłosił, że wkrótce pojawi się jedna z ważniejszych funkcji: crossplay. O tej opcji mówiło się już od jakiegoś czasu, ale teraz mamy więcej szczegółów na temat tego, jak to będzie działać.

 


Dzięki wpisowi dewelopera i artykułowi, który zawiera F.A.Q na oficjalnej stronie Overwatch dowiedzieliśmy się, że crossplay będzie domyślnie automatycznie aktywowany, ale z zachowaniem pewnych zasad. Po pierwsze, będzie on dostępny na wszystkich platformach, PC, Playstation 4 i 5; Xbox One i Series X/S; oraz Nintendo Switch. Dla graczy konsolowych, tak długo jak nie są oni zgrupowani z przynajmniej jednym graczem PC, matchmaking będzie tylko z graczami konsolowymi. Możliwe jest wyłączenie crossplayu, aby bawić się tylko z graczami z danej platformy, z wyjątkiem PC, gdzie crossplay będzie włączony przez cały czas. W przypadku trybów rywalizacji, rozgrywka między konsolami i PC nie będzie dostępna. Aby skorzystać z tej nowej funkcji, gracze konsolowi będą musieli założyć konto Battle.net. Gracze pecetowi nie muszą oczywiście nic robić. Jako bonus, złota skrzynia będzie oferowana wszystkim graczom, którzy zalogują się do gry do końca 2021 roku.

Ponadto, crossplatformowa progresja nie będzie dostępna w momencie uruchomienia crossplayu Overwatch, który ma się pojawić już wkrótce.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

20.61zł
Overwatch
Overwatch
  • Oficjalna strona : Overwatch
  • Kategorie : Akcja , First-Person Shooter
  • Edytor : Blizzard Entertainment
  • Deweloper : Blizzard Entertainment
  • Tryby : Multiplayer, Co-op
  • Data wydania : 24 maja 2016
  •     Switch : 15 października 2019
Reward Event Will you embrace the challenge of entering the world of Lies Of P and uncovering its mysteries while facing its most cunning foes? Are you ready for the next chapter in Lies Of P?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare