Instant Gaming EU
 
 

Zelda: Tears of the Kingdom pobiła rekordy w zaledwie 3 dni

Zelda: Tears of the Kingdom pobiła rekordy w zaledwie 3 dni

Wszyscy spodziewali się, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom będzie hitem, ale nikt nie przypuszczał, że stanie się tak masowy tak szybko. Zaledwie trzy dni wystarczyły, aby gra przekroczyła 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie na Nintendo Switch, co bardzo zbliża ją do liczb osiągniętych przez Pokémon Scarlet i Pokémon Violet. Najszybciej sprzedająca się gra w serii to tylko jeden z kamieni milowych, które gra osiągnęła dzięki tej liczbie, ale wciąż ma przed sobą długą drogę. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Breath of the Wild sprzedał się w prawie 30 milionach egzemplarzy w ciągu sześciu lat, możemy patrzeć na jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii japońskiej firmy.

Najlepszy w serii?

Liczba ta jest jeszcze bardziej imponująca niż się wydaje, ponieważ The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest dostępna wyłącznie na konsole Nintendo Switch. Tym samym najnowsza przygoda Linka pozostawia daleko w tyle wiele innych tytułów triple-A, które ukazały się w tym roku na wielu platformach. Możliwości, jakie gra oferuje graczom dzięki nowemu gameplay systems, są jednym z kluczy do jej ogromnej popularności, ponieważ Link może robić rzeczy w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, których nigdy wcześniej nie był w stanie zrobić w serii.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest już rekordową grą, ale będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, aby zobaczyć, czy jest w stanie przekroczyć Super Mario Kart 8 i stać się najlepiej sprzedającą się grą na Nintendo Switch. Jeśli chcesz przyczynić się do osiągnięcia tego celu, nie krępuj się i kup swoją The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Switch key z naszą porównywarką w najlepszej cenie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare