The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom prezentuje ostatni zwiastun

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom prezentuje ostatni zwiastun

Nintendo ogłosiło ostateczny zwiastun The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na miesiąc przed premierą jednej z najbardziej oczekiwanych gier roku. Zwiastun rozpoczyna się od pokazania kilku krajobrazów tego jeszcze niezbadanego Hyrule, pokazując różne ekosystemy, od małej wioski, pustyni i ruin na niebie.

Zobaczyliśmy również rzut oka na lochy, podstawowy element każdej Zeldy, który niesie ze sobą znajome zagadki w przygodach Linka, a także wprowadzenie do narracji przenikającej tę nową podróż.

 

 

Co zaskakujące, Zelda wspomina w zwiastunie, że Link nie będzie musiał stawić czoła swoim wyzwaniom sam, a coś, co wydaje się być sojuszniczymi postaciami niezależnymi, pojawia się walcząc u boku naszego bohatera w zieleni, takiego jak Sidon, książę ludu Zora. Tym razem Ganon powraca jako złoczyńca w humanoidalnej formie, w przeciwieństwie do jego bestialskiego wyglądu jako Calamity Ganon w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zwiastun kończy się pozornie zagubioną Zeldą, wołającą Linka, by ją odnalazł. W poprzednich zwiastunach pokazano, że Master Sword, najbardziej kultowy sprzęt z sagi, został złamany.

Pod koniec marca, kolejny film pokazał więcej na temat rozgrywki w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i jej nowych dodatków, takich jak Fuse, Recall i Ascend. Recall i Ascend obiecują bardzo pomóc w mobilności Linka teraz, gdy musi eksplorować pionowe wyspy na niebie. Kolejną nową funkcją, która powinna zadowolić fanów, którzy nie mogli znieść mechaniki trwałości ekwipunku, jest możliwość wzmocnienia arsenału Linka poprzez zjednoczenie elementów znalezionych w scenerii z systemem Fuse. Prosta i słaba gałąź drzewa może teraz stać się potężną bronią, gdy połączy się ją na przykład z kamieniem. Ponadto możliwe jest również łączenie przedmiotów z tarczą postaci, tworząc nowe strategie podczas starć z przeciwnikami.

 

 

Zdolność Fuse pozwala również na tworzenie metod transportu dla Linka, który był widziany podróżującego łodzią napędzaną wiatrem, latającą maszyną, a teraz, w ostatnim zwiastunie, plecakiem odrzutowym. Wraz z nową odsłoną Zeldy, Nintendo obiecuje dostarczyć innowacje i odkrycia, które zależą tylko od kreatywności gracza. Do dziś niektórzy fani wciąż odkrywają nowe rzeczy w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wyobrażamy sobie, że poszukiwania Łez Królestwa potrwają kilka lat i przyniosą wiele ekscytujących odkryć na forach gier na całym świecie.

Premiera gry jest niewiarygodnie blisko nas, 12 maja, co daje czas na zakup Switcha, aby doświadczyć tego, co zapowiada się na głównego rywala na tegorocznym TGA. Aby zabezpieczyć swoją kopię, sprawdź naszą porównywarkę najtańszych ofert na klucze cyfrowe do The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i przygotuj się na kreatywne odkrywanie Hyrule.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare