Solidna personalizacja Diablo 4 i wymagania systemowe PC

Solidna personalizacja Diablo 4 i wymagania systemowe PC

Personalizacja to podstawowa cecha Diablo 4. Począwszy od wyglądu postaci, poprzez jej umiejętności, a skończywszy na ekwipunku i wierzchowcu, gra zapewnia graczom niezrównany poziom kontroli, który nigdy wcześniej nie był możliwy w żadnej innej grze z serii Diablo. Wybór klasy w królestwie Sanktuarium wyznacza początek podróży gracza i będzie miał wpływ na jego rozgrywkę w Ostatecznej Rozgrywce. To wyłącznie od gracza zależy rozwój i postępy postaci, która wyrusza w pogoń za Lilith.

Najnowszy film deweloperski Inside the Game omawia autonomię gracza, ewolucję drzewka umiejętności w Diablo oraz sposób, w jaki gracze mogą dostosowywać swoje postacie zarówno podczas tworzenia, jak i za pomocą systemu transmogów. Warto również mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ gracze na całym świecie mogą zapoznać się z Diablo 4 podczas drugiej otwartej bety w dniach 12-14 maja.

 

 

Wygląda na to, że system drzewek umiejętności w Diablo 4 zaczerpnął nieco ze swojego konkurenta free-to-play, Path of Exile, gry znanej z zastraszającej i solidnej sieci ponad 1300 umiejętności pasywnych. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że diaboliczna seria zawierała już konfigurowalny system drzewek umiejętności w swojej drugiej grze, który doczekał się remake'u w Diablo II: Resurrected. Ale po otrzymaniu krytyki za sztywny system run w Diablo 3, zdecydowano się wrócić do dyskusji i przywrócić personalizację graczom.

Deweloperzy wyjaśniają, w jaki sposób każda umiejętność rozgałęzia się na umiejętności pasywne i ulepszenia, które sprawiają, że doświadczenie każdego gracza jest wyjątkowe, nawet jeśli gra się tą samą klasą. System tworzenia postaci oferuje wiele wariantów, dzięki czemu możesz wymodelować swojego awatara z wyglądem, który najlepiej Cię definiuje, a system transmogów pozwala ci władać kultową bronią i zbroją bez zmiany atrybutów.

W tym samym oświadczeniu Blizzard opublikował oficjalne wymagania dla ostatecznej wersji Diablo 4, która trafi na rynek w czerwcu. Dostępne opcje obejmują zarówno graczy ze słabszą maszyną, jak i tych, którzy chcą przeżyć tę piekielną przygodę z ultra grafiką. Gra wymaga DirectX w wersji 12, dysku SSD z 90 GB dostępnego miejsca oraz stałego połączenia szerokopasmowego.

Wymagania systemowe Diablo 4 na PC

Minimalne wymagania techniczne

Ustawienia umożliwiające uruchomienie Diablo 4 w natywnej rozdzielczości 1080p/720p, niskich ustawieniach graficznych i 30 klatkach na sekundę.

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej
 • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8350
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280

Wymagania średniej specyfikacji

Ustawienia umożliwiające uruchomienie Diablo 4 w rozdzielczości 1080p, średnich ustawieniach graficznych i 60 klatkach na sekundę.

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej
 • Procesor: Intel Core i5-4670K lub AMD Ryzen 1300X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470

Wysokie wymagania techniczne

Ustawienia do uruchomienia Diablo 4 w rozdzielczości 1080p, wysokie ustawienia grafiki i 60 klatek na sekundę.

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej
 • Procesor: Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 2700X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2060 lub AMD Radeon RX 5700 XT

Wymagania specyfikacji Ultra 4K

Ustawienia do uruchomienia Diablo 4 w rozdzielczości 4K, ustawieniach graficznych Ultra i 60 klatkach na sekundę.

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 w wersji 1909 lub nowszej
 • Procesor: Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 7 2700X
 • Pamięć: 32 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce RTX 3080; NVIDIA GeForce RTX 40 Series dla w pełni obsługiwanego DLSS3 lub AMD Radeon RX 6800 XT

Diablo 4 ukaże się 5 czerwca na zachodnim i wschodnim wybrzeżu USA oraz 6 czerwca w Wielkiej Brytanii i na półkuli wschodniej. Osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży, otrzymają jednak wcześniejszy dostęp i będą mogły grać od 1 do 2 czerwca w tych samych lokalizacjach. Jeśli nie możesz się doczekać, aby zobaczyć Lilith w całym jej majestacie, sprawdź naszą porównywarkę najtańszych kluczy cyfrowych do Diablo 4 i zawitaj w piekle po raz kolejny.

114.34zł
Diablo 4
Diablo 4
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare