Resident Evil 4 Remake przekroczył 7 milionów egzemplarzy po roku

Resident Evil 4 Remake przekroczył 7 milionów egzemplarzy po roku

Już w pierwszych dniach premiery Resident Evil 4 zawsze był klejnotem w sercach graczy, często okrzykniętym najlepszą grą Resident Evil, jaka kiedykolwiek powstała. Decyzja Capcom o remake'u tego tytułu okazała się mądra, gdyż Resident Evil 4 Remake otrzymał przytłaczająco pozytywne opinie zarówno od krytyków, jak i graczy. Gra była nawet nominowana do tytułu Gry Roku oraz nagrody za najlepszą oprawę dźwiękową i najlepszą grę akcji/przygodową. Do 31 stycznia Resident Evil 4 Remake sprzedał się w liczbie 6,48 miliona egzemplarzy, a 13 marca Capcom ogłosił, że osiągnął pułap 7 milionów:

 Oprócz tego Capcom ogłosił również, że seria Resident Evil przekroczyła 154 miliony sprzedanych egzemplarzy w skumulowanej sprzedaży, obejmującej okres od 1996 roku do chwili obecnej.

Resident Evil 4 Remake to remake oryginalnego tytułu z 2005 roku. Remake ten został wydany na PS4, PS5, Windows i Xbox Series X/S 24 marca 2023 roku. Resident Evil 4 Remake oferuje trzecioosobową strzelankę z elementami horroru, zaprojektowaną tak, aby stworzyć napiętą atmosferę podczas przemierzania świata. Rozgrywka w remake'u jest nadal taka sama jak w oryginale; gracze przemierzają obszary, zarządzają ekwipunkiem, walczą z wrogami, a czasem rozwiązują zagadki, aby robić postępy. Walka została jednak ulepszona; Leon, główny bohater, może teraz korzystać z wielu broni i może elastycznie unikać ataków podczas strzelania i przeładowywania w ruchu. Wprowadzono również nową mechanikę parowania, pozwalającą graczom na wykonywanie wielu fajnych ruchów.

Oprócz głównej gry, dostępne są również dwa dodatki DLC. Mercenaries DLC to stara funkcja wprowadzona w oryginalnej grze, teraz przywrócona do remake'u, umożliwiająca graczom dostęp do szybkiej walki w celu zdobywania punktów przez hordy wrogów. Z kolei dodatek Separate Ways to rozszerzona historia, zawierająca siedem pełnych akcji rozdziałów, siedem pobocznych misji kupieckich oraz różne bronie i skarby do zebrania.

Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś Resident Evil 4 Remake, nadszedł czas, aby uzyskać najlepszą ofertę na Resident Evil 4 Remake za pomocą porównywarki cen dLcompare.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare