Instant Gaming EU
 
 

Persona 5 Tactica otrzymuje japoński zwiastun z większą ilością szczegółów na temat rozgrywki

Persona 5 Tactica otrzymuje japoński zwiastun z większą ilością szczegółów na temat rozgrywki

Firma Atlus opublikowała nowy japoński zwiastun gry Persona 5 Tactica, udostępniając wiele nowych szczegółów na temat nadchodzącego taktycznego RPG. W grze pojawią się wszystkie główne postacie z oryginalnej Persony 5 oraz nowa Erina.

Jeśli chodzi o nowe informacje dotyczące rozgrywki, Atlus potwierdził, że Persona 5 Tactica będzie zawierać wyzwania podczas misji, które, jeśli zostaną ukończone, zapewnią graczowi więcej nagród, z funkcją powtórki na wypadek, gdybyś nie mógł ich wszystkich spełnić. Wśród nagród znajduje się GP, zasób, który odblokowuje umiejętności w drzewku postaci. Wszystko to przenosi się do Nowej Gry+, wraz z kompendium Persony, odblokowanymi fuzjami, pieniędzmi i bronią.

 

 

Mapy każdej misji prezentują unikalny teren, który faworyzuje członków, takich jak winda, która może zabrać cię na wyżyny. Ponieważ Persona 5 Tactica ma rozgrywkę podobną do XCOM: Enemy Within i Mario Rabbids Sparks of Hope, weterani wiedzą, że pozycjonowanie, osłona i linia wzroku mają znaczący wpływ na przebieg bitew.

Fabuła gry Persona 5 Tactica opowiada o tym, jak po dziwnym incydencie Widmowi Złodzieje trafiają do dziwacznego królestwa, którego obywatele żyją pod tyranicznym uciskiem. Otoczeni przez grupę wojskową o nazwie Legioniści, znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie, dopóki tajemnicza rewolucjonistka o imieniu Erina nie uratuje ich i nie zaoferuje kuszącej oferty w zamian za ich pomoc.

Chociaż Persona 5 Royal jest rozszerzoną wersją z dodatkową fabułą, Atlus twierdzi, że nie podąża za tym kanonem. Podobnie jak Persona 5 Strikers, nadchodząca Persona 5 Tactica będzie podążać za fabułą oryginalnej Persony 5. Z tego powodu Kasumi pojawi się tylko jako DLC, a nie jako główna postać, podobnie jak Akechi.

Atlus wiele obiecuje ze swoimi grami RPG w 2023 i przyszłym roku. Mamy remake Persona 3 Reload oraz nowe IP w Unicorn Overlord i Metaphor: ReFantazio. Ci, którzy znają jakość dewelopera, wiedzą, że jest to gratka dla fanów gatunku.

Persona 5 Tactica ukaże się 17 listopada na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch i PC. Możesz sprawdzić naszą porównywarkę, aby znaleźć najtańsze oferty na Persona 5 Tactica i odkryć najnowszą przygodę Widmowych Złodziei.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare