Instant Gaming EU
 
 

Magic: Legends zostanie zamknięty tej jesieni

Magic: Legends zostanie zamknięty tej jesieni

To był bardzo krótki żywot dla najnowszej gry opartej na popularnej kolekcjonerskiej grze karcianej Magic: The Gathering. Perfect World Entertainment i Cryptic Studios ogłosiły właśnie, że Magic: Legends zostanie zamknięta 31 października 2021 roku. Wydaje się, że sprawy nie idą tak dobrze, jak oczekiwano, a gracze nie podzielają ich wizji uniwersum MTG. W efekcie gra, która w założeniu miała być serwisem na żywo, stale otrzymującym aktualizacje i dodatkową zawartość, dobiegnie końca już za kilka miesięcy. Jest to dość smutna wiadomość, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra była jeszcze w fazie beta. Publikacja producenta wykonawczego Steve'a Ricossy na Twitterze pozostawia bardzo jasne powody, które stoją za anulowaniem projektu:

 

"Nasza wizja dla Magic: Legends nie trafiła w dziesiątkę, ale jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy. Dzięki Wizards of the Coast mieliśmy okazję przybliżyć ekspansywne multiwersum Magic: The Gathering szerokiej publiczności i odkryć nowe punkty widzenia w ramach uznanego gatunku ARPG."

 

Magic: Legends samo w sobie nie jest złą grą, ale prawdą jest, że RPG akcji inspirowane uniwersum Magic: The Gathering jest prawdopodobnie dość dalekie od tego, czego oczekiwali fani gry karcianej. Istnieje kilka gier wideo, które odniosły umiarkowany sukces, bazując na kolekcjonerskiej grze karcianej, ale wszystkie one oferowały doświadczenie dość podobne do niej, z deckbuildingiem i meczami według tej samej mechaniki. Tymczasem Magic: Legends próbował połączyć deckbuilding z mechaniką ARPG, ale bez większego powodzenia. Gra miała być w założeniu free-to-play i choć jej system monetyzacji może nie spodobać się wielu graczom, fani MTG są przyzwyczajeni do płacenia za swoje karty.

 

 

Jakkolwiek by nie było, Magic: Legends nie zdołał do siebie przekonać, dlatego też zostaje zamknięty. W grę można grać jeszcze do końca października, a wszyscy gracze, którzy zakupili jakikolwiek przedmiot w grze, otrzymają pełny zwrot pieniędzy.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare