Like a Dragon: Infinite Wealth łączy dwa światy w wyjątkowym doświadczeniu

Like a Dragon: Infinite Wealth łączy dwa światy w wyjątkowym doświadczeniu

Seria Yakuza ewoluowała dość mocno na przestrzeni lat, a sequel Yakuza: Like a Dragon potwierdzi tę zmianę. Like a Dragon: Ishin! i Like a Like A Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name oferowały fanom przygody podobne do tego, czego mogli doświadczyć w oryginalnych tytułach Yakuza. Tymczasem nadchodząca premiera Like a Dragon: Infinite Wealth przywróci turową walkę i mechanikę RPG, której gracze doświadczyli w pierwszej grze z Ichibanem Kasugą w roli głównej. W rzeczywistości kultowa postać powróci w nowej grze, ale będzie dzielić centrum uwagi z Kazumą Kiryu. Jest to dość zaskakujące połączenie, zwłaszcza że jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania byłego członka klanu Tojo w grach, które są nieco bardziej "poważne".

 


Dwa style w jednej przygodzie

W pewnym sensie Like a Dragon: Infinite Wealth będzie miało takie samo podejście jak Yakuza: Like a Dragon do akcji i fabuły. Można ją uznać za beztroską w porównaniu do oryginalnej serii Yakuza, ponieważ charakteryzuje się inną atmosferą, ale pozwala również na wprowadzenie bardziej zróżnicowanej mechaniki i wielu mini-gier, co jest czymś, co fani serii uwielbiają.

Ponadto akcja gry na Hawajach jako umiejscowienie, pozwala na wprowadzenie wielu nowości do serii, jeśli chodzi o fabułę i wydarzenia. Like a Dragon: Infinite Wealth to pierwsza gra z serii osadzona poza Japonią. Otwiera to drzwi do nowych rodzajów interakcji, których chłopaki ze studia Ryu Ga Gotoku nie boją się odkrywać. Mini-gra Dondoko Island jest dobrym przykładem czegoś, czego nigdy nie spodziewałbyś się znaleźć w klasycznej grze Yakuza, jak widać na poniższym filmie.

 

 

Like a Dragon: Infinite Wealth będzie całkiem interesującym doświadczeniem dla tych, którzy są fanami Yakuzy od dłuższego czasu. Ichiban Kasuga i Kazuma Kiryu mają tak różne osobowości, że połączenie ich w jednej historii z pewnością przyniesie wybuchowy efekt.

Będziemy musieli poczekać do przyszłego miesiąca, aby dowiedzieć się, co wyniknie z takiego połączenia. Premiera gry zaplanowana jest na 25 stycznia 2024 roku, na PC i konsolach. Oczywiście, najlepsze oferty na Like a Dragon: Infinite Wealth są już dostępne w naszej porównywarce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare