Gatunek survivalu osiąga szczyt popularności dzięki Enshrouded

Gatunek survivalu osiąga szczyt popularności dzięki Enshrouded

Enshrouded to nowa survivalowa gra wideo, która przyczynia się do tego, że ten styczeń jest dość nietypowym miesiącem w świecie gier wideo. Największe premiery oczekiwane na początku 2024 roku to Tekken 8 i Like a Dragon: Infinite Wealth. Pomimo tego, że udało im się przyciągnąć wzrok wielu graczy i osiągnąć imponujące liczby na wszystkich platformach, zostały one prześcignięte przez Enshrouded na Steam ze szczytem 145 000 graczy i milionem sprzedanych kopii w ciągu zaledwie czterech dni. Oczywiście gra survivalowa od Keen Games GmbH wciąż jest daleka od liczb osiągniętych przez Palworld, która jest jak dotąd najpopularniejszą grą 2024 roku z dużym marginesem.

Enshrouded oferuje przetrwanie, które w niczym nie przypomina Palworld i stawia gracza w roli jednego z ostatnich członków wymierającej rasy. Akcja gry toczy się w świecie fantasy zdewastowanym przez skutki plagi znanej jako Całun, którą przodkowie gracza rozpętali w wyniku pragnienia magicznej mocy. Budząc się w następstwie tych wydarzeń, znajdujesz się prawie nagi i samotny w rozległym otwartym świecie zamieszkanym przez niebezpieczne stworzenia, które zostały skażone przez Całun.

Przetrwanie w najlepszym wydaniu

W Enshrouded twoim celem jest przetrwanie wszelkimi dostępnymi środkami. Gra oddaje do twojej dyspozycji szeroką gamę mechanik przetrwania i szczegółowy system rzemiosła. Gra pozwala ci stworzyć wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać, od potężnej broni po osadę, która oferuje schronienie tobie i twoim sojusznikom. W miarę postępów w grze, postacie niezależne będą szukać schronienia w twojej bazie i mogą dostarczyć ci cennej wiedzy, która odblokuje nowe opcje budowania i rzemiosła.

Enshrouded zapewnia ekscytującą i wymagającą rozgrywkę dzięki walce wypełnionej akcją. Każdy rodzaj broni pozwala na użycie szerokiej gamy ataków. Niezależnie od tego, czy wolisz walczyć w zwarciu za pomocą broni białej, czy na dystans za pomocą broni miotanej lub magii, Enshrouded ma dla ciebie odpowiednią opcję. Będziesz musiał opanować swoje umiejętności walki, aby pokonać potężnych wrogów i bossów, których znajdziesz podczas eksploracji terytoriów znajdujących się pod wpływem Całunu.

 

 

Enshrouded wciąż ma przed sobą długą podróż, ponieważ dopiero co została wydana w ramach wczesnego dostępu. Deweloper gry zamierza dodać więcej funkcji i dopracować grę w nadchodzących miesiącach.

Warto zauważyć, że survivalowe gry wideo zawsze cieszyły się sporą popularnością. Ostatnim niespodziewanym wielkim hitem w tym gatunku był prawdopodobnie Valheim, który po latach od premiery wciąż cieszy się sporą popularnością.

Enshrouded jest solidnym pretendentem do tytułu nowego króla gier survivalowych, a liczby to potwierdzają. Jeśli chcesz zanurzyć się w jego świecie, skorzystaj z naszej porównywarki, aby kupić klucz Steam do Enshrouded i przekonać się, dlaczego jest tak popularny.

92.83zł
Enshrouded
Enshrouded
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare