Eneba COM
 
 

Dodatkowa zawartość Cyberpunk 2077 się opóźni

Dodatkowa zawartość Cyberpunk 2077 się opóźni

Mimo że stał się on jedną z największych premier w historii gier wideo, Cyberpunk 2077 pojawił się wraz z wieloma obawami i skargami związanymi z obecnym stanem gry. Jego wydajność na konsolach, zwłaszcza na PlayStation 4 i Xbox One pozostawiają wiele do życzenia i jest dość daleki od tego, czego oczekiwali gracze. Jeśli dodamy do tego fakt, że nie istnieje konkretna wersja Cyberpunk 2077 dla konsol nowej generacji i trzeba grać w grę poprzez wsteczną kompatybilność na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, to kończymy z ogromnym problemem w rękach. Cyberpunk 2077 cierpi z powodu błędów, które wpływają nawet na jego wersję na PC i chociaż CD Projekt Red jest dość zajęty ich rozwiązywaniem od momentu wydania gry, to wciąż jest wiele do zrobienia. Sytuacja ta wywołała ogromny niepokój na wszystkich poziomach, a współzałożyciel CD Projektu Marcin Iwiński zajął się tą sprawą w filmie, w którym stara się wyjaśnić powody, które do tego doprowadziły.

 

 

Przeprasza i przyznaje, że nie doceniono zadania, jakim jest "chęć nadania grze epickiego wyglądu na PC, a następnie dostosowania jej do konsol - zwłaszcza starszej generacji". Udowodniono, że proces ten wymagał znacznie więcej czasu niż zainwestowali, mimo że w ciągu ostatnich kilku tygodni pracy nad grą poczynili postępy w tej kwestii. Pomijając pytanie o to, czy powinni byli wydać Cyberpunk 2077 czy nie, w jego obecnym stanie, którego odpowiedź powinna być bardziej niż oczywista dla większości konsolowych graczy, pozostaje pytanie, jak planują to naprawić. Iwiński rzuca nieco światła na tę sprawę, ujawniając plan aktualizacji Cyberpunk 2077 na rok 2021.

 

cyberpunk 2077 roadmap

 

Jak widać na powyższym zdjęciu, CD Projekt Red przez cały rok będzie koncentrował się na naprawianiu błędów i zwiększaniu wydajności na wszystkich platformach. Pierwszy patch powinien pojawić się za około dziesięć dni, ale nie podano żadnych szczegółów dotyczących jego zawartości. Deweloperzy wydają się być zaangażowani w naprawę swojej gry tak szybko jak to możliwe, ale bez wątpienia będą musieli zapłacić za to pewną cenę. W tym przypadku, dodatkowa treść, która miała być dostępna wkrótce po wydaniu Cyberpunk 2077, będzie opóźniona do czasu właściwego rozwiązania problemów.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację Cyberpunk 2077, ścieżka wybrana przez CD Projekt Red wydaje się być bardziej logiczna, ale nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób odbiorą to sami gracze.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare