Instant Gaming EU
 
 

Amnesia: The Bunker uwięzi Cię pod ziemią z przerażającym potworem

Amnesia: The Bunker uwięzi Cię pod ziemią z przerażającym potworem

Frictional Games zaprezentowało swoją najnowszą odsłonę serii Amnesia, Amnesia: The Bunker, podczas GDC w San Francisco i można śmiało powiedzieć, że jest to zupełnie inna bestia. The Bunker jest mniej Amnesią, a bliżej jej do takich tytułów jak Alien: Isolation. Zwiastun można obejrzeć tutaj:

 

 

Nadal jest klaustrofobicznie, nadal klimatycznie i nadal jest potwór polujący na Ciebie w ciemności, gdy próbujesz ręcznie otworzyć drzwi, ale nacisk kładziony jest mniej na fabułę, a bardziej na to, co robisz jako gracz, aby wydostać się z tej strasznej sytuacji.

Wcielasz się w Henriego Clementa, francuskiego żołnierza walczącego o życie w okopach I wojny światowej. Można by pomyśleć, że to wystarczająco straszne, ale po tym, jak zostajesz ranny, budzisz się w opuszczonym podziemnym bunkrze, nie mając pojęcia, co się stało, gdy byłeś na zewnątrz. I nie jesteś tam sam - potężna istota zwana "Bestią" prześladuje Cię w ciemności, czekając, aż popełnisz błąd i złapie Cię, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

Zamiast historii opartej na narracji, Amnesia: The Bunker uwięzi Cię w niezaplanowanej sytuacji. Mapa pozostaje taka sama, ale ograniczone przedmioty, które znajdujesz, są losowo rozrzucane po całym środowisku przy każdym uruchomieniu. Masz bezpieczne centralne pomieszczenie, w którym możesz odpocząć i zapisać za pomocą latarni, podobnie jak w Resident Evil. Jednak pozostanie w pokoju nie pomoże Ci w ucieczce. Musisz wyjść na zewnątrz i zbadać wilgotne korytarze w poszukiwaniu zasobów. Aby to zrobić, będziesz chciał uruchomić generator w swoim pokoju, aby utrzymać światło w bunkrze - pozwoli Ci to znaleźć przedmioty, poruszać się po labiryntowych przejściach i zapewni względne bezpieczeństwo przed potworem. Oznacza to również, że pracujesz wbrew zegarowi - gdy skończy się gaz, pogrążysz się w ciemności, mając tylko ręczną latarkę, która (słabo) oświetla drogę. I właśnie wtedy pojawia się Bestia.

 

 

Poczujesz obecność potwora podczas każdego biegu. Jego oddech, ciężkie kroki i drapanie pazurami odbijają się echem w całym bunkrze. Stwór jest przyciągany przez odgłosy, które wydajesz. Masz pistolet do obrony, ale podobnie jak w przypadku Obcego, nie może on zabić Bestii, a jedynie odwrócić jej uwagę na tyle długo, byś mógł uciec. I nawet to może przynieść odwrotny skutek, ponieważ następnym razem, gdy spotkasz Bestię, będzie ona jeszcze bardziej agresywna niż wcześniej. Powoduje to wyłaniającą się rozgrywkę, w której Twoje decyzje i ich konsekwencje tworzą historię.

Nie trzeba będzie długo czekać na premierę Amnesia: The Bunker, która odbędzie się 16 maja na PC za pośrednictwem Steam i Epic Games. Możesz zamówić w przedsprzedaży cdkey Amnesia: The Bunker na PC w najlepszych cenach z naszej porównywarki.

 

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare