Wyciekła data premiery Resident Evil Village

Wyciekła data premiery Resident Evil Village

Nieoczekiwane przecieki zdarzają się dość często w świecie gier wideo, ale czasami przyczyny ich wystąpienia są znacznie bardziej problematyczne, niż zdjęcie zrobione przez jakiegoś pracownika lub pewna data pojawiająca się w katalogu produktów wcześniej niż powinna. Tak jest w przypadku Resident Evil Village, którego data wydania wyciekła wraz z wieloma innymi danymi z powodu ataku ransomware na Capcom.

Bezpieczeństwo Capcomu zostało naruszone przez atak ransomware, który rozpoczął się 2 listopada. Japońska firma potwierdziła atak nieco później, ale wydaje się, że postanowiła nie płacić tego, o co prosili atakujący. Dlatego też w ostatnią niedzielę upubliczniono sporo informacji. W wyniku ataku mogły zostać ujawnione dane osobowe ponad 350.000 osób, w tym klientów, pracowników, a nawet udziałowców firmy. Ale jest też sporo informacji o zbliżających się grach Capcomu, które zostały ujawnione. Wszystko, co firma uważa za zagrożone, można sprawdzić w oficjalnym oświadczeniu w tej sprawie, odwiedzając ten adres.

"Dochodzenie i analiza tego incydentu zajęła więcej czasu ze względu na celowy charakter tego ataku, który został przeprowadzony przy użyciu tzw. "tailor-made ransomware", co zostało opisane w niektórych doniesieniach medialnych, skierowanych specjalnie do firmy w celu złośliwego zaszyfrowania informacji zapisanych na jej serwerach i usunięcia logów dostępu".

 

 

Resident Evil Village pojawi się w przyszłym roku, ale nie została potwierdzona żadna data wydania. Teraz, w wyniku masowego wycieku, wiemy, że deweloper planuje premierę w kwietniu 2021 roku. Przeciek potwierdza również, że zapowiedziana na PC i konsole nowej generacji nowa odsłona serii Resident Evil będzie dostępna również na PlayStation 4 i Xbox One. Pojawiły się również wskazówki dotyczące gry online o nazwie Dominion, która może być wersją Resident Evil Resistance Resident Evil Village, ale będziemy musieli poczekać, aż deweloperzy zdecydują się o niej porozmawiać, abyśmy dowiedziedzieli się, czy tak jest.

  • Fyra Frost Fyra Frost

    Od czasów relacjonowania turniejów MTG do wszystkich gier, jestem zainteresowana najnowszymi grami i gadżetami, ponieważ dziewczyna nigdy nie może mieć ich dość!

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Will you join Joel and Ellie as they travel across the United States in an epic adventure in  The Last of Us Part 1 Remake? - 66
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare