You are here
We also support
 
 
 
 

The Elder Scrolls VI może być ekskluzywnym tytułem na Xboxa

The Elder Scrolls VI może być ekskluzywnym tytułem na Xboxa
19 paź 2020, 20:03

To nie pierwszy raz, kiedy coś takiego się dzieje i na pewno nie ostatni. Jak zapewne już wiesz, Microsoft kupił ostatnio ZeniMax Media, jedną z jego filii jest Bethesda Softworks.

Ta wiadomość została odebrana przez graczy w dość zróżnicowany sposób, ponieważ przyszłość niektórych licencji może być zagrożona na niektórych konsolach. Jak wszyscy wiedzą, Xbox jest produktem firmy Microsoft, a Bethesda opracowała kultowe licencje, takie jak The Elder Scrolls, w tym Skyrim, ale także Fallout. Powstaje oczywiście pytanie, czy te licencje będą teraz dostępne wyłącznie dla Xboxa.

 


Wiemy już, że na nadchodzące gry Deathloop i Ghostwire: Tokio, które miały być tymczasowo wyłączone z premiery na PlayStation, nic się nie zmieni, ale co się stanie dalej? A w szczególności, co z The Elder Scrolls VI? Cóż, Phil Spencer udzielił wywiadu dla serwisu Kotaku i oto co powiedział: 

Kotaku: Czy można odzyskać inwestycję o wartości 7,5 miliarda dolarów, jeśli nie sprzedasz The Elder Scrolls VI na PlayStation

Phil Spencer: Tak. Ta umowa nie została zawarta w celu odebrania gier innym graczom w ten sposób. Nigdzie w dokumentacji, którą stworzyliśmy, nie było: „Jak powstrzymać innych graczy przed graniem w te gry?” Chcemy, aby więcej osób mogło grać w gry, a nie mniej, aby móc grać w gry. Ale powiem też w modelu - odpowiadam tylko bezpośrednio na pytanie, które miałeś - kiedy myślę o tym, gdzie ludzie będą grać i ile posiadaliśmy urządzeń, a mamy xCloud, PC i Game Pass oraz naszą bazę konsol, nie muszę dostarczać tych gier na jakąkolwiek inną platformę poza tymi, które wspieramy, aby transakcja działała dla nas. Cokolwiek to oznacza.

To ostatnie zdanie nie wróży dobrze graczom Playstation i dalekie od wyjaśnienia, budzi więcej wątpliwości. W każdym razie nie powinniśmy być zaskoczeni, widząc, że kolejne części niektórych licencji staną się ekskluzywne dla Xbox, poczynając od The Elder Scrolls VI, o którym wciąż czekamy na wieści.

  • CptAgnes

    Gry, rośliny i zwierzaki to moje pasje i hobby pielęgnowane na co dzień. Od szczurów, chomików, przez psy i koty. Każdą wolną chwilę spędzam na grach mobilnych, na pc i ps4. Połączenie pracy z jedną z zajawek polecam każdemu ^^

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się ×

Odpowiedz answering the message of

500 Pozostało znaków

Reward event Saints Row
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare