Square Enix zmieni swoją strategię w kierunku wydań wieloplatformowych

Square Enix zmieni swoją strategię w kierunku wydań wieloplatformowych

Square Enix niespodziewanie ogłosiło znaczącą zmianę w strategii swojej firmy. W oświadczeniu dotyczącym nowej strategii Square Enix zadeklarowało, że będzie "agresywnie realizować strategię wieloplatformową, która obejmuje platformy Nintendo, PlayStation, Xbox i komputery PC".

Chociaż Square Enix wydało wcześniej wiele tytułów na różne platformy, ich największe gry, takie jak Final Fantasy XVI i Final Fantasy VII Rebirth, często były dostępne wyłącznie na PlayStation. Gry takie jak Final Fantasy VII Remake Intergrade zostały wydane na PC, ale dopiero po kilku latach wyłączności na platformę.

Według Takashi Mochizuki, zarówno Final Fantasy XVI, jak i Final Fantasy VII Rebirth nie spełniły oczekiwań sprzedażowych, podobnie jak Foamstars, z których wszystkie były ekskluzywne dla PlayStation. Square Enix stwierdziło, że musi znaleźć równowagę między "indywidualną kreatywnością a dyscypliną organizacyjną", ponieważ "zbytnio polegało na indywidualnej kreatywności".

W najnowszym raporcie finansowym Square Enix wskazano, że długotrwałe relacje między Sony i Square Enix mogą wkrótce dobiec końca, ponieważ ich celem jest teraz "zbudowanie środowiska, w którym więcej klientów może cieszyć się ich tytułami", w odniesieniu do "głównych franczyz i tytułów AAA, w tym tytułów katalogowych". Gry, o których wspomniał Square Enix, prawdopodobnie odnoszą się do ich wcześniejszych tytułów na wyłączność, takich jak seria Final Fantasy VII i Final Fantasy XVI, które mogą wkrótce zostać wydane na PC.

Ruch wieloplatformowy zyskuje ostatnio na popularności i wygląda na to, że Square Enix jest najnowszym, który do niego dołączył. Sony również stanęło ostatnio w obliczu kilku kontrowersji, w tym kwestii związanych z Helldivers 2.

W związku z tą wiadomością, trzeci i ostatni tytuł z trylogii remake'u Final Fantasy VII może być ostatnim tytułem na wyłączność PlayStation od Square Enix. Pomimo niespełnienia oczekiwań Square Enix, sprzedaż Final Fantasy VII Rebirth jest nadal imponująca. Final Fantasy VII Rebirth pozostaje jedną z najlepszych gier RPG akcji wydanych w tym roku, szczycąc się obecnie 92 punktami Metascore i 9,0 punktami użytkowników na Metacritic.

Dyrektor kreatywny Tetsuya Nomura wspomniał również, że Final Fantasy VII Rebirth zostało zaprojektowane tak, aby nowi gracze mogli zrozumieć fabułę gry bez konieczności grania w poprzedni tytuł. Skorzystaj z naszej porównywarki cen, aby uzyskać najlepszą ofertę na Final Fantasy Rebirth lub sprawdź pierwszą grę, Final Fantasy VII Remake Intergrade.

  • Oficjalna strona : FFVII Rebirth
  • Kategorie : Gry fabularne
  • Edytor : Square Enix
  • Deweloper : Square Enix
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 29 lutego 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare