Instant Gaming EU
 
 

Xbox wprowadzi kilka ekskluzywnych hitów na inne platformy

Xbox wprowadzi kilka ekskluzywnych hitów na inne platformy

Sony otworzyło drzwi do bardziej agresywnej polityki wydawniczej na PC dla swoich tytułów na wyłączność PlayStation po ogromnym sukcesie Helldivers 2. Teraz Microsoft również chce rozszerzyć bazę graczy niektórych ze swoich największych ekskluzywnych tytułów. Warto zauważyć, że istnieje już wiele gier, które są dostępne wyłącznie na Xbox i PC za pośrednictwem systemu Windows. Lista tytułów, w które można grać na obu platformach za pośrednictwem Xbox Anywhere, stale rośnie od czasu ogłoszenia usługi. Jednak wydawanie tych gier na inne konsole, a mianowicie PlayStation i Nintendo Switch, wydawało się być wykluczone. Teraz już tak nie jest.

Wiatr zmian

Dni ekskluzywnych wydań dla konkretnych platform mogą dobiegać końca. Microsoft potwierdził, że wyda kilka wielkich hitów na innych platformach w oficjalnym oświadczeniu, które potwierdza nadchodzącą premierę Grounded, Pentiment, Hi-Fi RUSH i Sea of Thieves na konsolach PlayStation i Nintendo Switch. Jako bonus, Grounded i Sea of Thieves będą wyposażone w funkcję cross-play na wszystkich obsługiwanych platformach.

 

  • Pentimentod Obsidian Entertainment, naprawdę wyjątkowa, doceniona przez krytyków i wielokrotnie nagradzana narracyjna gra przygodowa z uderzającym stylem wizualnym inspirowanym samą historią, pojawi się na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch 22 lutego.
  • Hi-Fi RUSH, wielokrotnie nagradzana i uwielbiana rytmiczna gra akcji, w której świat synchronizuje się z muzyką od Tango Gameworks/Bethesda Softworks, pojawi się na PlayStation 5 19 marca o północy czasu UTC, a przedsprzedaż będzie dostępna w cyfrowych sklepach PlayStation 5 22 lutego.
  • Grounded - również od Obsidian Entertainment - kooperacyjny, survivalowy i przygodowy fenomen, który powitał na swoim podwórku 20 milionów graczy, pojawi się na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch 16 kwietnia. Cross-play będzie obsługiwany na Xbox, PlayStation, Nintendo Switch i PC.
  • Sea of Thieves, gra przygodowa z dzielonym światem od Rare, pojawi się na PlayStation 5 30 kwietnia - i będzie dostępna na liście życzeń graczy PlayStation 5 od jutra, 22 lutego. Po zbudowaniu pasjonującej społeczności ponad 35 milionów graczy z całego świata, wsparcie cross-play dla Xbox, PlayStation i PC pozwoli graczom przeżyć epickie pirackie przygody ze znajomymi na większej liczbie platform.

 

Ta zmiana w oficjalnej polityce przyniesie ogromne korzyści odpowiednim społecznościom i została już potwierdzona i poparta przez każdego z deweloperów, w tym Rare Ltd., który opublikował nawet oficjalne wideo, aby odnieść się do tej kwestii.

 

 

Pentiment, Hi-Fi RUSH, Grounded i Sea of Thieves będą dostępne na konsolach PlayStation i Nintendo Switch już wkrótce. Jak zwykle, nasza porównywarka jest najlepszym źródłem, jeśli chcesz zamówić te tytuły w przedsprzedaży na swojej ulubionej konsoli. Wszystkie z nich oferują ekscytujące i solidne doświadczenia, które przyciągnęły uwagę wielu graczy na Xbox i PC.

82.65zł
Grounded
Grounded
46.08zł
Pentiment
Pentiment
  • Oficjalna strona : Pentiment
  • Kategorie : Przygodowe , Zwykły
  • Edytor : Xbox Game Studios
  • Deweloper : Obsidian Entertainment
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 14 listopada 2022
68.77zł
Hi Fi RUSH
Hi Fi RUSH
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare