Square Enix decyduje się "ocenzurować" niektóre sceny w remake'u Final Fantasy VII

Square Enix decyduje się "ocenzurować" niektóre sceny w remake'u Final Fantasy VII

Final Fantasy VII Remake to fabularna gra akcji autorstwa Square Enix, wydana na PlayStation 4 w kwietniu 2020 roku. Ulepszona wersja, Final Fantasy VII Remake Intergrade, została wydana na PlayStation 5 i Windows w 2021 roku. Gra jest pierwszą z planowanej trylogii gier remake'u gry Final Fantasy VII z 1997 roku. W dystopijnej cyberpunkowej metropolii Midgar gracze kontrolują najemnika Clouda Strife. Dołącza on do AVALANCHE, eko-terrorystycznej grupy próbującej powstrzymać potężną megakorporację Shinra przed wykorzystaniem esencji życiowej planety jako źródła energii. Rozgrywka łączy akcję w czasie rzeczywistym z elementami fabularnymi podobnymi do Dissidia Final Fantasy.

Po czterech latach bez aktualizacji gry, Square Enix niespodziewanie zdecydowało się wydać nową aktualizację o rozmiarze 4,5 GB, aby zmienić dialog na końcu gry i "ocenzurować" niektóre z poprzednich scen Tify w stroju kowbojki.

Chociaż sceny te nie pojawiają się często, działania Square Enix rodzą pytania w umysłach wielu osób: "Jeśli nie pojawiają się często, po co je cenzurować?" To działanie budzi obawy o kwestie cenzury, sugerując, że duzi deweloperzy, tacy jak Square Enix, mogą najpierw wydawać gry, a następnie aktualizować je w celu ocenzurowania treści.

Zwłaszcza późniejsza premiera Final Fantasy Rebirth w lutym, która była wcześniej reklamowana prowokacyjnymi scenami z udziałem Tify i Aerith, przyciągnęła uwagę wielu fanów w społeczności. Fani obawiają się, że firma będzie nadal wprowadzać cenzurę do tej wersji.

Chociaż ta zmiana może nie być powszechnie akceptowana przez fanów, zmienione sceny dotyczą przeszłości Tify, gdy miała zaledwie 15 lat, więc to działanie jest w pewnym sensie zrozumiałe. Jednak użytkownik o nazwie tifabro na NexusMods nie zgodził się; stworzył mod, aby "przywrócić" ocenzurowane sceny i przesłał go na platformę. Jednak w ciągu zaledwie 24 godzin mod został natychmiast wyłączony, co doprowadziło wielu do przekonania, że było to na prośbę Square Enix.

Nie wiadomo jeszcze, czy działania te będą kontynuowane w najnowszej odsłonie serii Final Fantasy od Square Enix, zatytułowanej Final Fantasy Rebirth, która ukaże się 29 lutego 2024 roku. Jeśli chcesz doświadczyć zarówno Final Fantasy VII Remake, jak i Final Fantasy Rebirth, możesz skorzystać z porównywarki cen dLcompare, aby uzyskać najlepsze oferty.

  • Oficjalna strona : FFVII Rebirth
  • Kategorie : Gry fabularne
  • Edytor : Square Enix
  • Deweloper : Square Enix
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : 29 lutego 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare