Shin Megami Tensei V: Vengeance wkrótce pozostawi w tyle swojego poprzednika

Shin Megami Tensei V: Vengeance wkrótce pozostawi w tyle swojego poprzednika

Shin Megami Tensei V: Vengeance to zupełnie nowa, ulepszona wersja piątej części popularnej serii gier RPG firmy Atlus. Nie tylko poprawia wiele aspektów rozgrywki swojego poprzednika, ale także dodaje zupełnie nową fabułę, która wprowadza nową demoniczną frakcję do serii. Możesz wybrać klasyczną ścieżkę fabularną obecną w oryginale lub odkryć nową historię z udziałem Qadištu, grupy demonów, których lojalności, motywacje i cele są dość dalekie od tych, do których przywykli fani serii.

Zapowiedź Shin Megami Tensei V: Vengeance została przyjęta z radością przez fanów z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest to, że pierwsza gra była dostępna wyłącznie na Nintendo Switch, co pominęło wielu fanów serii, którzy używają innych platform do grania w swoje ulubione tytuły. Drugim jest to, że Shin Megami Tensei V zostało uznane przez wielu fanów za niewystarczająco interesujące. Uznano ją za gorszą w stosunku do poprzedniczki z serii, mimo że sprzedaż była całkiem niezła. Jej odnowiona wersja zdaje się jednak podążać inną ścieżką.

 

 

Bardzo dobry początek

Według Atlusa, Shin Megami Tensei V: Vengeance sprzedało się w ponad pół miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech dni od premiery. To plasuje grę znacznie powyżej oryginalnego Shin Megami Tensei V, który sprzedał się w około milionie egzemplarzy. Łączna sprzedaż obu gier wynosi nieco ponad 1,6 miliona, co dowodzi, że seria wciąż jest dość popularna, ale potencjał wzrostu Shin Megami Tensei V: Vengeance jest znacznie większy.

Biorąc pod uwagę te liczby, Atlus powinien być całkiem zadowolony i gotowy do kontynuowania prac nad kolejnymi odsłonami. W międzyczasie studio jest prawdopodobnie dość zajęte swoją kolejną premierą, Metaphor: ReFantazio, która po wakacjach przywróci ukochaną serię Persona. Pamiętaj, że możesz kupić tani kod cyfrowy do Shin Megami Tensei V: Vengeance za pomocą naszej porównywarki, jeśli nie chcesz przegapić tej nowej odsłony serii.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare