Kinguin advent rest
 
 

Remake Metal Gear Solid 3 oficjalnie zapowiedziany

Remake Metal Gear Solid 3 oficjalnie zapowiedziany

Snake naprawdę kazał na siebie czekać, ale po miesiącach plotek w końcu zostało to potwierdzone. Podczas niedawnego PlayStation Showcase Sony, Konami ogłosiło, że remake Metal Gear Solid 3 jest w drodze. Zatytułowana Metal Gear Solid Delta: Snake Eater gra pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC za pośrednictwem Steam. Obejrzyj zwiastun tutaj i zwróć uwagę na powrót kultowego motywu otwierającego MGS3:

 

 

Snake powraca

W zwiastunie nie ma zbyt wielu informacji - głównie przedstawia on zwierzęta, które można zjeść w grze, oraz Snake'a skradającego się przez dżunglę. Niestety nie podano jeszcze daty premiery, ale według strony internetowej Konami, Snake Eater będzie "wiernym remakiem" klasyka z PS2.

"Obecnie zespół deweloperów pracuje wspólnie nad stworzeniem środowiska, w którym fani będą mogli doświadczyć i cieszyć się serią Metal Gear na najnowszych platformach. Ciężko pracujemy nad tym, aby Metal Gear Solid Δ: Snake Eater było wiernym odtworzeniem oryginalnej historii i projektu gry, jednocześnie rozwijając rozgrywkę dzięki oszałamiającej grafice i płynnemu doświadczeniu użytkownika".

To jasne, że będzie to pełny remake, a nie remaster. Konami ogłosiło również, że Snake Eater będzie "w pełni wspierane przez Virtuos", firmę deweloperską, która współpracowała z nimi przy poprzednich grach Metal Gear.

Pomimo tego, że jest to trzecia odsłona serii Metal Gear Solid, Snake Eater jest w rzeczywistości prequelem, który śledzi wyczyny Big Bossa, zanim jeszcze został Big Bossem. Pod kryptonimem Naked Snake musi on przeniknąć do rosyjskiego laboratorium, aby wydostać naukowca zajmującego się rakietami, Nikolaia Sokolova, który chce uciec do USA. W miarę jak misja ewoluuje i potrzebne są coraz bardziej desperackie środki, Snake musi przetrwać, polując i jedząc dzikie zwierzęta, skradając się przez dżunglę za pomocą kamuflażu i ciszy oraz walcząc z potężnymi, specjalnie wyszkolonymi bossami za pomocą technik CQC. Zobacz zwiastun oryginalnej gry:

 

 

To powiedziawszy, remake Konami rodzi więcej pytań niż daje odpowiedzi. Jak wierny będzie to remake, zwłaszcza że reżyser oryginału, Hideo Kojima, nie powróci, by nim pokierować? Czy nadal będzie kampowy, czy przyjmie bardziej ugruntowane podejście? Czy komentarz polityczny będzie nadal obecny, czy zostanie stonowany? Czy nadal będziemy mogli nosić maskę Raidena, aby oszukać pułkownika Volgina? Czy będzie nawet Secret Theater wypełniony komediowymi urywkami?

Przynajmniej jedna rzecz jest pewna: oryginalna obsada, w tym David Hayter jako Snake, powróci w remake'u.

Więcej Metal Gear

To nie wszystko: Sony i Konami ogłosiły również, że ponownie wydadzą pakiet trzech pierwszych gier Metal Gear Solid - MGS 1, 2 i 3. Zatytułowany Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, ukaże się jeszcze tej jesieni.

"Jednocześnie wydamy serię Metal Gear Solid: Master Collection, najbardziej kompletną kompilację, która świętuje 35-lecie serii. Metal Gear Solid: Master Collection pozwoli fanom zagrać w gry w ich pierwotnej formie na najnowszych platformach".

Biorąc pod uwagę, że nie ma jeszcze daty premiery Snake Eater, Master Collection powinna pomóc zaspokoić naszą potrzebę na więcej taktycznej akcji szpiegowskiej. W międzyczasie możesz śledzić nasze oferty, aby dowiedzieć się Metal Gear Solid Delta: Snake Eater PS5 key gdy ceny staną się dostępne. Sprawdź również nasze najlepsze ceny dla Metal Gear Survive, Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes i Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Embark on the thrilling journey of Red Dead Redemption 2, where bravery and cunning lead through wild lands. Ready to defy the laws of the Wild West? Saddle up for an adventure filled with danger and redemption!
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare