Premiera Alone in the Dark została ponownie przełożona

Premiera Alone in the Dark została ponownie przełożona

Klasyczne gry wideo są niekończącym się źródłem inspiracji dla nowych projektów. Czy to w formie remake'ów, remasterów, czy też jako podstawa nowych historii, tytuły takie jak nowy Alone in the Dark mają na celu przyciągnięcie uwagi społeczności, która chce więcej konkretnej serii. W tym przypadku deweloperzy Pieces Interactive i THQ Nordic ożywiają horror przygodowy wydany przez Infogrames na początku lat 90-tych. Oryginalna gra była jednym z prekursorów gatunku, który nie liczył się wówczas z tak wieloma adeptami i ukształtował horror w tajemniczą przygodę z odcieniami Lovecrafta.

Nowy Alone in the Dark zaoferuje graczom ekscytującą przygodę z nowoczesną grafiką, ale z tą samą głęboką fabułą, co oryginał. Odkrywanie strasznych sekretów ukrytych między ścianami Derceto Manor w pokazach Edwarda i Emily będzie tym razem zupełnie inną przygodą, a przynajmniej będzie wyglądać zupełnie inaczej. Nie oczekuje się większych zmian w rdzeniu historii pełnej zwrotów akcji, które prawdopodobnie doprowadzą graczy do makabrycznego i nieoczekiwanego zakończenia, ale nowa wersja historii będzie zawierać kilka niespodzianek.

 

 

Z opóźnieniem, po raz kolejny

Niestety, na zanurzenie się w świecie Alone in the Dark trzeba będzie poczekać dłużej niż zakładano. Premiera gry, która pierwotnie planowana była na bieżący rok, została już opóźniona do początku 2024 roku. Teraz drugie opóźnienie dotyczy nadchodzącego horroru, w który będzie można zagrać dopiero 20 marca 2024 roku.

Jeśli jednak chcesz rzucić okiem na grę, dostępne jest demo Alone in the Dark, w które możesz zagrać za darmo. Demo pozwala wcielić się w Grace i odwiedzić Derceto Manor przed wydarzeniami z głównej gry, więc nie zepsuje ci niczego. Demo jest obecnie dostępne na PC, PS5 i Xbox Series. Jak zwykle, możesz sprawdzić najlepsze oferty na klucze do Alone in the Dark w dowolnym momencie za pomocą naszej porównywarki.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare