Instant Gaming EU
 
 

Potwierdzono, że Baldur's Gate III sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy.

Potwierdzono, że Baldur's Gate III sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy.

Baldur's Gate III to fabularna gra wideo z 2023 roku, opracowana i wydana przez belgijskie studio Larian Studios. Gra jest trzecią główną odsłoną serii Baldur's Gate, opartej na stołowym systemie fantasy Dungeons & Dragons. Częściowa wersja gry została wydana w formacie wczesnego dostępu dla systemów macOS i Windows w październiku 2020 roku. Pozostała ona we wczesnym dostępie aż do pełnego wydania na Windows w sierpniu 2023 roku, a wersje na PlayStation 5, macOS i Xbox Series X/S ukazały się jeszcze w tym samym roku.

Od momentu premiery gra otrzymała mnóstwo pochwał i pozytywnych recenzji zarówno od krytyków, jak i społeczności graczy. Baldur's Gate III wyprzedziło nawet tak znane tytuły jak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Marvel's Spider-Man 2, Alan Wake 2, Resident Evil 4 Remake i Super Mario Bros. Wonder, zdobywając prestiżową nagrodę Gry Roku, a także wiele innych wyróżnień przyznawanych przez Golden Joystick Awards, The Game Awards, D.I.C.E. Awards i Game Developers Choice Awards.

W niedawnym wywiadzie dla GameSpot, dyrektor generalny Larian Studios, dewelopera Baldur's Gate III, potwierdził, że sprzedaż gry jest niemal dwukrotnie wyższa niż w przypadku Divinity: Original Sin 2, którą wcześniej szacowano na około 7,5 miliona sprzedanych egzemplarzy:

 


Podczas gdy Larian Studios ujawniło, że nadal pracuje nad ulepszeniem Baldur's Gate III, potwierdziło również, że studio nie będzie kontynuować prac nad kolejną odsłoną Baldur's Gate, a zamiast tego skupi się na zupełnie nowej grze, która według Swena jest już w fazie rozwoju i obiecuje przewyższyć Baldur's Gate III.

Baldur's Gate III wciąż mocno umacnia swoją pozycję, utrzymując tytuł najlepszej gry RPG wszech czasów. Czy kolejna gra od Larian Studios zdoła obalić ten tron, dopiero się okaże. Pozostaje nam tylko czekać. Jeśli chcesz zagłębić się w arcydzieło, jakim jest Baldur's Gate III, nie zapomnij skorzystać z porównywarki cen dLCompare, aby kupić Baldur's Gate III w najlepszej cenie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare