Baldur's Gate 3 grą roku 2023

Baldur's Gate 3 grą roku 2023

Najważniejsza ceremonia roku w świecie gier wideo odbyła się wczoraj wieczorem. The Game Awards 2023 było ekscytującym wydarzeniem, które wyłoniło nam Grę Roku, najbardziej pożądaną nagrodę spośród wszystkich kategorii. Ten rok był pełen świetnych gier, a decyzja była dość trudna, zarówno przy wyborze nominowanych, jak i zwycięzcy. Ostatecznie Baldur's Gate III zwyciężyło w konkursie, a ludzie z Larian Studios ze Swenem Vincke odzianym w błyszczący napierśnik trzymali nagrodę w swoich rękach.

Zasłużona nagroda

Nie można powiedzieć, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Marvel's Spider-Man 2, Alan Wake 2, Resident Evil 4 i Super Mario Bros. Wonder nie są świetnymi grami, ale Baldur's Gate III był faworytem większości. Dzieło Larian Studios zdobyło kilka nagród, w tym za grę roku, najlepsze wsparcie społeczności, najlepszą grę RPG i najlepszą grę wieloosobową. Gra została również wybrana przez graczy jako ich ulubiona gra 2023 roku i otrzymała nagrodę Players Voice, a Neil Newbon otrzymał nagrodę Best Performance za rolę kultowego już wampira Astariona w Baldur's Gate III.

Zdobycie nagrody GOTY dla Baldur's Gate III jest dość ważnym osiągnięciem dla Larian Studios, ale wiąże się również z dużą odpowiedzialnością. Oczekiwania wobec każdej gry, którą wydadzą w przyszłości, będą sięgać zenitu, a jeśli ich nie spełnią, otrzymają mocny cios. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku CD Projekt Red z nieudaną premierą Cyberpunk 2077 po ogromnym sukcesie Wiedźmina 3: Dziki Gon. Na szczęście polskie studio pokazało, że można się z tego podnieść, a Cyberpunk 2077 otrzymał wczoraj nawet nagrodę dla najlepszej rozwijanej gry w toku.

 

 

Bardzo ciekawie będzie zobaczyć, jak Larian zapatruje się na swoją przyszłość. Czy Baldur's Gate III w końcu doczeka się rozszerzenia, czy też studio skupi się na czymś zupełnie innym? Dopóki nie poznamy odpowiedzi na te pytania, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z naszej porównywarki, aby kupić klucz Baldur's Gate III na PC i cieszyć się najlepszą grą roku.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare