Instant Gaming EU
 
 

Larian rozprawia się z toksycznością dotyczącą wsparcia modów dla Baldur's Gate III

Larian rozprawia się z toksycznością dotyczącą wsparcia modów dla Baldur's Gate III

Kilka dni temu Larian Studios ujawniło, że wciąż pracuje nad ulepszeniem Baldur's Gate III. Najlepsza gra wydana w ostatnich latach wciąż zbiera nagrody, ale studio wciąż koncentruje się na poprawie wrażeń z rozgrywki. Larian potwierdziło, że pracuje nad dodaniem oficjalnej międzyplatformowej obsługi modów do gry, a ogłoszenie zostało przyjęte z radością przez społeczność. Obecnie dostępna jest szeroka gama modów do Baldur's Gate III i wiele z nich cieszy się dużą popularnością wśród graczy, zwłaszcza tych, którzy lubią cieszyć się nieco inną przygodą. Jednak za każdym razem, gdy gra otrzymuje łatkę, co nie jest takie rzadkie, ponieważ Larian stale ją ulepsza, wiele z tych modów staje się przestarzałych. Starszy strateg społeczności Larian, WombatMedic, odniósł się ostatnio do tej kwestii:

"Chcemy nadal upewniać się, że otrzymujesz najlepsze możliwe wrażenia, dlatego często łatamy grę, choć nieuchronnie oznacza to, że każdy nowy patch lub hotfix może potencjalnie stać się niekompatybilny z twoimi ulubionymi modami. Wiemy, że jest to do bani, wiemy, że chcesz grać z modami i chcemy to naprawić".

"Chcemy dla was jak najlepiej, co obejmuje ustanowienie streamu, który pozwala autorom modów wydawać swoje mody na różnych platformach. Wraz z właścicielami platform pracujemy nad tym, aby stało się to rzeczywistością i tworzymy zespół, który będzie wspierał opiekę nad modami".

Ostrzeżenie na czasie

Wygląda na to, że niektórzy ludzie nie są zadowoleni z tego, jak przebiega proces wsparcia modów dla Baldur's Gate III i nie wstydzą się tego wyrazić, a nawet przekraczają pewne linie, których nie należy przekraczać. Dyrektor wydawniczy Larian Studios, Michael Douse, odniósł się do tej poważnej sprawy, ostrzegając za pośrednictwem publikacji na X, w której prosi o zaprzestanie wszelkiego rodzaju toksycznych zachowań i gróźb wobec deweloperów i zespołów społecznościowych w związku ze wsparciem modów. Problem ten nasilił się na discordzie Larian i studio postanowiło się nim zająć, aby utrzymać dobrą komunikację między wszystkimi stronami.

 

 

Bez względu na to, jak mocno niektóre osoby mogą narzekać na łatki psujące mody do Baldur's Gate III, studio jest zdeterminowane, aby dodać obsługę modów na swoich warunkach. Wymaga to czasu, aby zrobić to poprawnie, ponieważ wsparcie obejmie wiele elementów gry. Skończenie z połowiczną implementacją słabo przetestowanego systemu spowoduje również ogromne problemy w przyszłości, a Larian nie podąża tą drogą.

Pomijając kontrowersje, Baldur's Gate III pozostaje najlepszą grą RPG wszech czasów, a każda wydana do tej pory łatka tylko ją ulepsza. Jeśli masz co do tego wątpliwości, możesz skorzystać z naszej porównywarki, aby kupić tani klucz do gry Baldur's Gate III na wybraną platformę i sprawdzić ją samodzielnie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare