Deweloper Baldur's Gate 3 ogłosił powstanie nowego studia w Warszawie

Deweloper Baldur's Gate 3 ogłosił powstanie nowego studia w Warszawie

Deweloper Baldur's Gate 3, Larian Studios, odniósł ogromny sukces od czasu premiery gry. Fani uznają Baldur's Gate 3 za jeden z najbardziej definiujących gatunek tytułów ostatnich lat, który zdobył nawet nagrodę Game of the Year 2023. Pomimo tego, że Larian jest niezależnym studiem najbardziej znanym ze swoich cRPG, wciąż się rozwija i stał się jednym z czołowych graczy w branży, otwierając niedawno nowe studio.

Wiemy, że Larian pracuje nad dwoma nowymi projektami od kwietnia tego roku, jak wspomniano w aktualizacji społeczności Steam, chociaż stwierdzili, że "to wciąż wczesne dni - powiemy ci więcej o nich później". Niedawny tweet od nich sugeruje, że trwają prace nad tymi dwoma "ambitnymi grami RPG".
 


Opierając się na sukcesie swojej flagowej gry Baldur's Gate 3, Larian Studio ogłosiło również, że otworzy swoje siódme studio w Warszawie.

"Nie ma lepszego sposobu na realizację naszych wizji niż powiększenie zespołu i otwarcie siódmego studia w sercu tętniącej życiem polskiej sceny gier!"

Wraz z otwarciem nowego studia w Warszawie, Larian ma teraz łącznie 7 oddziałów: Barcelona (Hiszpania), Dublin (Irlandia), Gent (Belgia), Guildford (Anglia), Kuala Lumpur (Malezja) i Quebec (Kanada). Biorąc pod uwagę, że inne firmy, takie jak CD Projekt Red, 11-bit Studios, Blooper Team i inne, również mają biura w Polsce, Larian Studio Warszawa będzie idealnym miejscem dla utalentowanych osób z bogatym doświadczeniem w branży.

Ponieważ Baldur's Gate 3 został wydany dopiero w zeszłym roku, może minąć trochę czasu, zanim otrzymamy więcej informacji na temat ich dwóch "ambitnych gier RPG". Na razie entuzjazm na Baldur's Gate 3 jest nadal wysoki, a gra sprzedała się w 15 milionach egzemplarzy w marcu. Warto wypróbować grę samodzielnie, korzystając z naszego narzędzia do porównywania cen, aby uzyskać najlepszą ofertę na cdkey do Baldur's Gate 3 i doświadczyć tego, co jest okrzyknięte "arcydziełem" Larian.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare