Instant Gaming EU
 
 

Pokémon Scarlet i Violet osiągają rekordową sprzedaż

Pokémon Scarlet i Violet osiągają rekordową sprzedaż

Wygląda na to, że nawet plaga błędów nie wystarczy, aby odstraszyć fanów lub zmniejszyć wpływ Pokémon na branżę. Nic dziwnego, że Game Freak, pomimo swoich kłopotów, nadal jest w stanie opracowywać flagowe gry z serii, ponieważ nowe rekordy są bite przy każdej premierze. Samo Nintendo ogłosiło, że gry Pokémon Scarlet i Pokémon Violet na konsolę Nintendo Switch sprzedały się łącznie w liczbie 10 milionów sztuk w ciągu pierwszych trzech dni od ich globalnego debiutu 18 listopada.

Początkowo te dwie gry z łapaniem potworów pobiły już inny rekord w Japonii, sprzedając 4 miliony sztuk w momencie premiery, kradnąc wyczyn poprzedniemu rekordziście, Splatoon 3. Te wyjątkowe liczby można sprawdzić w Game Data Library.

 

 

Sprzedaż nowych Pokémonów osiągnęła najwyższy poziom dla debiutu gry w historii Nintendo. Pokémon Sword i Shield również osiągnęły oszałamiające wyniki sprzedaży, sprzedając 16 milionów egzemplarzy w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od premiery. Pokazuje to, że seria wciąż się rozwija, nawet jeśli nie ma przełomowych funkcji i raczkuje w kierunku innowacji.

Gry Pokémon Scarlet i Violet wykorzystały sukces Pokémon Legends: Arceus i jej debiut w technicznie otwartym świecie i powtórzyły tę strategię. Tym razem jednak dodano tryb wieloosobowy online ze znajomymi, którzy również posiadają gry, dzięki czemu doświadczenie jest bardziej dynamiczne. Aby zachęcić do swobody w otwartym świecie, gracze mogą wybrać trzy ścieżki. Victory Road, w której zmierzymy się z osławioną Elitarną Czwórką; Path of Legends, w której zmierzymy się z tytanami Pokémonów w poszukiwaniu Herba Mystica; lub Starfall Street, w której zmierzymy się z gangsterami z Team Star.

Jeśli chcesz stać się częścią tych piorunujących liczb, sprawdź naszą porównywarkę najtańszych kluczy cyfrowych Pokémon Scarlet i Violet i dołącz do milionów innych trenerów poszukujących najnowszych Pokémonów i ich intrygujących ewolucji.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare