Helldivers 2 ogranicza populację serwerów z powodu jej nadmiernego wzrostu.

Helldivers 2 ogranicza populację serwerów z powodu jej nadmiernego wzrostu.

Helldivers 2 to najlepszy przykład gry, która padła ofiarą swojego sukcesu. Gra obecnie szerzy się jak wirus, a napływ nowych graczy sprawia problemy deweloperom z Arrowhead Game Studios. W ciągu ostatniego weekendu liczba jednoczesnych graczy w grze gwałtownie wzrosła do bezprecedensowej liczby. Ponad 300 000 graczy walczyło o Super Earth na PC za pośrednictwem Steam, co stanowi dwukrotność liczby, która dołączyła do walki w weekend premiery. Rzeczywista liczba graczy w Helldivers 2 jest znacznie większa, ponieważ tytuł jest również dostępny na PlayStation 5 i oferuje crossplay. Taki sukces przeszedł najśmielsze oczekiwania twórców i spowodował pewne problemy.

Limit jednoczesnych graczy

Liczba graczy próbujących zagrać w Helldivers 2 w ostatni weekend była tak duża, że serwery nie mogły sobie z tym poradzić. Próbując zapewnić graczom odpowiednie wrażenia, Arrowhead Game Studios zdecydowało się ograniczyć liczbę graczy, aby osiągnąć stabilność serwerów.

"Poprzedniej nocy mieliśmy problemy z serwerem związane z jednoczesnym wzrostem liczby graczy. Doprowadziło to do niepowodzenia niektórych wypłat misji, niektórzy gracze zostali wyrzuceni na swoje statki lub zostali wylogowani. Nasz zespół pracuje przez całą dobę, aby rozwiązać te problemy. Chociaż udało nam się złagodzić niektóre z przyczyn, nadal staramy się nadążyć za skalowaniem, które jest potrzebne, aby pomieścić wszystkich naszych Helldiversów".

"W związku z tym musieliśmy ograniczyć liczbę jednoczesnych graczy do około 450 000, aby jeszcze bardziej poprawić stabilność serwerów. Będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami w celu podniesienia tego pułapu. W przypadku problemów związanych z progresją prosimy o ponowne uruchomienie gry w celu przywrócenia synchronizacji. Dziękujemy za cierpliwość."

 

 

Sukces Helldivers 2 prawdopodobnie zaskoczył również Sony. Liczba jednoczesnych graczy w grze jest większa niż we wszystkich innych grach PlayStation wydanych na PC razem wziętych. Wydawca oświadczył niedawno, że rozpocznie bardziej agresywną strategię wydawniczą na PC, dlatego jest całkiem prawdopodobne, że Helldivers 2 może oznaczać koniec wydawnictw na wyłączność PlayStation.

Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z naszej porównywarki, jeśli chcesz uzyskać tani klucz cyfrowy do Helldivers 2, niezależnie od tego, czy chcesz zagrać w grę na PC, czy PlayStation 5. Czas odzyskać galaktykę i walczyć o demokrację!

110.49zł
Helldivers 2
Helldivers 2
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : Arrowhead Game Studios
  • Tryby : Solo, Co-op
  • Data wydania : 8 lutego 2024
  • Kategorie : Gry akcji
  • Edytor : Sony Interactive Entertainment
  • Deweloper : Arrowhead Game Studios
  • Tryby : Co-op
  • Data wydania : 8 lutego 2024
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare