Instant Gaming EU
 
 

Frostpunk 2 publikuje nowy zwiastun, premiera w 2024 roku

Frostpunk 2 publikuje nowy zwiastun, premiera w 2024 roku

Minęło trochę czasu, odkąd mieliśmy aktualizację Frostpunk 2, ale deweloper 11bit Studios w końcu się ujawnił. Podczas PC Gaming Show ogłosili oni, że kontynuacja ich hitowego budowniczego miast przetrwania pojawi się w 2024 roku. Oto nowy zwiastun gry Frostpunk 2:

 

 

Cold cold heart

W nominowanej do nagrody BAFTA grze Frostpunk świat pogrążył się w zimowej apokalipsie, którą Ty i Twoi ludzie musicie jakoś przetrwać. Cała Twoja cywilizacja skupia się wokół ogromnego pieca węglowego, który zapewnia Twoim obywatelom ciepło i energię, których potrzebują - o ile potrafisz utrzymać ogień. Z zimnem jako wszechobecnym wrogiem, musisz podejmować trudne decyzje, aby pozostać przy życiu. Może to obejmować zmuszanie swoich ludzi do pracy przez całą dobę w zamian za paliwo i żywność lub uzupełnianie niedoborów produkcyjnych pracą dzieci.

Akcja gry Frostpunk 2 rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Tym razem przerażające zamiecie, które definiowały życie mieszkańców, należą już do przeszłości. Miasto przestawiło się z węgla na ropę, a jego celem stało się przetrwanie i ekspansja.

Jednak wraz z dobrobytem pojawiają się nieokiełznane ambicje i przemoc, ponieważ różne grupy o sprzecznych interesach walczą o kontrolę. Jak ujął to współreżyser i projektant gry, Jakub Stokalski:

"Frostpunk 2 to wciąż gra o mieście i jego społeczeństwie. Ale wewnętrzne zawirowania, wywołane rosnącymi różnicami społecznymi, oznaczają, że gracze będą musieli stawić czoła nowym rodzajom zagrożeń. Nadal używamy postapokaliptycznej scenerii, aby opowiedzieć znaczącą historię o ludzkich ambicjach. Ponieważ ostatecznie to, co może nas wykończyć, to nie sama natura - to ludzka natura".

Frostpunk 2 ukaże się w przyszłym roku, ale nie ma jeszcze konkretnej daty premiery; będziemy śledzić wiadomości, gdy tylko się pojawią. Sprawdź naszą ofertę kluczy Frostpunk 2 na PC. Jeśli jeszcze go nie wypróbowałeś, kup również oryginalny Frostpunk.

 

159.99zł
Frostpunk 2
Frostpunk 2
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare