Baldur's Gate III doczeka się trybu crossplay

Baldur's Gate III doczeka się trybu crossplay

Minęło zaledwie kilka dni od premiery Baldur's Gate III na PlayStation 5. Wielu graczy z chęcią zanurzyło się w świecie Zapomnianych Krain w epickiej przygodzie stworzonej przez Larian Studios po jej wielkim sukcesie na PC. Od unikalnej mechaniki rozgrywki po ekscytujące dialogi i intensywną turową walkę taktyczną, Baldur's Gate III zapewnia niesamowite wrażenia, które wyznaczają standardy na przyszłość w gatunku, a port gry na konsole Sony jest równie dobry jak wersja na PC. Firmie Larian udało się bezbłędnie dostosować grę do możliwości PS5, a rezultaty są znakomite.

 

 

Ulepszanie Baldur's Gate III o nowe funkcje

Wraz z oczekiwaniem na datę premiery Baldur's Gate III na konsole Xbox, w społeczności graczy, którzy kochają tę grę, pojawia się jedno pytanie. Co z trybem crossplay? Baldur's Gate III pozwala wielu graczom dzielić się ekscytującą kampanią, a dołączenie do graczy na innych platformach wydaje się być bardzo rozsądną prośbą. Larian potwierdziło w niedawnym wywiadzie dla Eurogamera, że studio planuje wkrótce dodać tę funkcję.

"To zawsze było w planach, ale wiedzieliśmy, że nie stanie się to na premierę. Jest na mapie rozwoju i chociaż mamy pomysł, kiedy chcielibyśmy ją przygotować, nie chcemy podawać daty, dopóki nie będziemy pewni".

Dodanie takiej funkcji bez wątpienia będzie miało pozytywny wpływ na społeczność graczy, która rośnie z dnia na dzień. Baldur's Gate III osiągnął już imponujące liczby i oferuje tak wiele możliwości, że wciąż są gracze próbujący odkryć jego sekrety i cieszący się wieloma podejściami, które można podjąć w kampanii. Dzielenie się tym wszystkim ze znajomymi, niezależnie od platformy, na której grają, jest zdecydowanie dodatkowym atutem.

Jeśli jeszcze nie zanurzyłeś się w takim doświadczeniu, najlepsze oferty na klucze Baldur's Gate III PS5 są już dostępne w naszej porównywarce.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare