Eneba COM
 
 

Larian potwierdza premierę Baldur's Gate III na Xbox w 2023 roku

Larian potwierdza premierę Baldur's Gate III na Xbox w 2023 roku

Larian chce jak najszybciej wydać Baldur's Gate III na konsolach Xbox. Ogromny sukces gry z pewnością będzie miał reperkusje, zwłaszcza dla tych studiów, które chcą w przyszłości wydać przygodową grę RPG. Od fabuły po swobodę gracza, najnowsza odsłona kultowej serii RPG przerosła wszelkie oczekiwania, a wydanie gry na konsolach Microsoftu zapewni studiu spory zastrzyk pieniędzy. Niestety, stworzenie portu Baldur's Gate III na konsolę Xbox okazało się bardziej skomplikowane niż oczekiwano.

 

 

Kilka tygodni temu Larian przyznało, że stworzenie Baldur 's Gate III w wersji na Xbox Series X nie stanowiło dla nich większego problemu, ale wersja na Xbox Series S to już zupełnie inna sprawa. Spełnienie wymagań Microsoftu dla tej wersji było zbyt skomplikowane ze względu na tryb kooperacji na podzielonym ekranie i mogło opóźnić wydanie obu wersji na długi czas. Okazuje się jednak, że liczby osiągnięte przez Baldur's Gate III na PC zmusiły Microsoft do ponownego rozważenia swojego stanowiska. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie wydania gry jeszcze w tym roku na konsolach Xbox.

Prezes i założyciel Larian Studios, Swen Vincke, potwierdził tę wiadomość za pośrednictwem Twittera.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc potwierdzić, że po wczorajszym spotkaniu znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli nam dostarczyć Baldur's Gate 3 graczom Xbox w tym roku, coś, nad czym pracowaliśmy od dłuższego czasu".

"Wszystkie ulepszenia będą dostępne, z trybem kooperacji na podzielonym ekranie w serii X. Seria S nie będzie oferować trybu kooperacji na podzielonym ekranie, ale będzie również zawierać progresję między zapisami Steam i Xbox Series".

Ponieważ premiera Baldur's Gate III na PlayStation 5 jest tuż za rogiem, musieli coś wymyślić, aby nie przegapić hype trainu. Gracze Xbox będą mogli zagrać w grę wcześniej niż się spodziewali, a najlepsze ceny na zdobycie klucza Baldur 's Gate III na Xbox będą dostępne w naszej porównywarce, zanim to nastąpi.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare