Eneba COM
 
 

Aliens: Dark Descent ma datę premiery

Aliens: Dark Descent ma datę premiery

Filmy o Obcym były przez lata inspiracją dla wielu gier wideo. Tytuły takie jak Aliens: Fireteam Elite i Aliens: Colonial Marines koncentrują się na dostarczaniu odpowiednio ekscytujących wrażeń z trzeciej i pierwszej osoby, które przypominają drugi film z serii. Tymczasem Alien: Isolation to wciągający horror, w którym wcielamy się w córkę Ellen Ripley, która zostaje uwięziona na stacji kosmicznej z zagrożeniem ze strony ksenomorfów, podobnie jak jej matka w pierwszym filmie. Seria Alien jest tak popularna, że miała bardzo udany crossover z innym kultowym filmem z lat 80-tych, Alien vs Predator, który był wielkim hitem w tamtych czasach. Aliens: Dark Descent przeniesie nas z powrotem do uniwersum przedstawionego w filmach, ale z zupełnie innym rodzajem doświadczenia.

Mniej strzelania, więcej strategii

W Aliens: Dark Descent dowodzisz oddziałem kolonialnych marines, aby powstrzymać epidemię ksenomorfów na odizolowanej planecie. Brzmi to bardzo znajomo, jeśli jesteś fanem Obcego, ale możesz zmienić zdanie, gdy powiemy ci, że poprowadzisz swój oddział przez trudne scenariusze w taktycznych bitwach akcji w czasie rzeczywistym. Tak, Aliens: Dark Descent to gra strategiczna czasu rzeczywistego, która oferuje doświadczenie znacznie różniące się od poprzednich gier z serii, które zawsze były albo strzelankami, albo survival horrorami. Więcej informacji na temat gry można znaleźć w najnowszym oficjalnym zwiastunie, który ujawnia również datę premiery. Można go obejrzeć poniżej dzięki uprzejmości IGN.

 


Jak widać na filmie, Aliens: Dark Descent jest bardziej podobny do XCOM niż do jakiejkolwiek poprzedniej gry z serii, oczywiście z wyłączeniem mechaniki turowej. Tak odmienne podejście do akcji będzie dla fanów sporą nowością.

Aliens: Dark Descent zadebiutuje 20 czerwca na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One i Xbox Series X. Najlepsze oferty na klucze cyfrowe do Aliens: Dark Descent będą dostępne w naszej porównywarce przed premierą, jeśli chcesz zdobyć swoją kopię taniej.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare