Remake Dead Space będzie bardziej krwawy niż oryginał

Remake Dead Space będzie bardziej krwawy niż oryginał

Kiedy miesiąc temu zapowiedziano remake Dead Space, wszyscy zastanawialiśmy się, jakie podejście do nowej gry przyjmą twórcy. W oryginalnym Dead Space, Visceral Games udało się połączyć science fiction i horror, aby stworzyć intensywne doświadczenie, które przenosi graczy na planetę Aegis VII w roku 2508. Planeta jest domem dla wirusa, który przekształca zwłoki w krwiożercze potwory znane jako Nekromorfy. Gracz wciela się w Isaaca Clarke'a, inżyniera podróżującego na planetę w poszukiwaniu swojej dziewczyny, która brała udział w nielegalnej operacji wydobywczej na planecie. Polityczne intrygi, śmiertelnie niebezpieczni nieumarli oraz spora dawka zagadek i krwawych walk dopełniają mieszankę, która stała się kultowym klasykiem gatunku.

 

 

Teaser remake'u Dead Space wystarczył, aby przyciągnąć uwagę wszystkich fanów serii, ale wczorajszy livestream był naszą pierwszą szansą na obejrzenie materiału z gry. Nowy Dead Space wygląda świetnie nawet na wczesnych etapach rozwoju, a wideo potwierdza, że jedna z funkcji, które sprawiły, że oryginalny Dead Space stał się hitem, będzie obecna w remake'u z odnowionym naciskiem. W remake'u Dead Space będzie można również rozczłonkowywać Nekromorfy. Nowy system "niszczenia ciał" pozwoli graczom odrąbywać kończyny na wiele nowych sposobów, dodając grze realizmu. Dyrektor kreatywny Roman Campos-Oriola wyjaśnił to bardzo dobrze w oświadczeniu:

 

"Technologia niszczenia ciała, którą rozwijamy, pozwala nam naprawdę usunąć ciało z kości wroga i dać ci dobre wyczucie nie tylko gore ... ale także tego, ile obrażeń zadaję przeciwnikowi. Czy moja broń jest rzeczywiście przydatna przeciwko niemu? Jak blisko jest śmierci? To coś, co jest dla mnie naprawdę interesujące".

 

Ciekawie będzie zobaczyć, czy nowy Dead Space spróbuje osiągnąć ten sam poziom realizmu w innych obszarach rozgrywki. Niemniej jednak, sama ta funkcja prawdopodobnie sprawi, że gra stanie się ulubieńcem fanów, którzy prawdopodobnie chcieliby zobaczyć taką funkcję zaimplementowaną w Dead Space 3. Oczywiście technologia ogranicza to, co można zrobić w grach wideo, a premiera konsol nowej generacji sprawia, że funkcje takie jak ta stają się nową możliwością do zbadania.

 

 

Do premiery remake'u Dead Space jeszcze długa droga, a twórcy najwyraźniej chcą podzielić się wieloma informacjami na jego temat nawet na wczesnych etapach. Już teraz wygląda to całkiem obiecująco.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

21.67zł
Dead space 2
Dead space 2
24.71zł
Dead Space 3
Dead Space 3
5.37zł
Dead Space
Dead Space
Are you prepared to step onto the pitch in EA Sports FC 24, where victory is just a goal away and the thrill of the game knows no bounds? Get ready for the ultimate football experience. Are you up for the challenge?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare