Nie czekajcie na rozszerzenie do Baldur's Gate III

Nie czekajcie na rozszerzenie do Baldur's Gate III

Choć sukces Baldur's Gate III jest czymś, czego wszyscy się spodziewali, to jego skala zaskoczyła nawet samych twórców. Larian Studios, reprezentowane przez dyrektora Swena Vincke, potwierdziło, że nie spodziewało się tak dużej liczby jednoczesnych graczy na Steam po tym, jak gra była w Early Access przez rok. Założyli, że gracze będą powoli odkrywać nowe epizody w kampanii, ponieważ będą już nasyceni grą. Oczywiście cieszą się, że większość osób ma wyjątkowe doświadczenia, ale w głowach tych, którzy już ukończyli grę, zaczyna pojawiać się pytanie: co dalej?

Czy nie masz już dość?

Baldur's Gate III oferuje rozgałęzioną fabułę z niezliczonymi zadaniami i dodatkowymi ścieżkami do odkrycia. System zasad Dungeons and Dragons, który gra wykorzystuje jako bazę, jest dobrze znany wielu graczom, ale zawiera również klucz do odpowiedzi na pytanie o przyszłe rozszerzenia Baldur's Gate III. Obecnie limit poziomu w grze wynosi 12, a jak każdy doświadczony gracz D&D wie, przygody, do których masz dostęp powyżej tego poziomu, mają inną skalę. Zaczynają się one wiązać z polityką, znacznie potężniejszymi przeciwnikami i znacznie większymi wyzwaniami. Dlatego też stworzenie jakiegokolwiek możliwego rozszerzenia do Baldur's Gate III wymagałoby ogromu pracy, a Larian już oświadczył, że jego następnym projektem będzie coś mniejszego.

 

 

Swen Vincke z Larian Studios rozstrzygnął tę kwestię w wywiadzie dla PC Gamer:

"Nauczyłem się w przeszłości, że trzeba być ostrożnym ogłaszając rzeczy zanim będą gotowe, bo czasami trzeba je anulować, bo nie wypalą. Możemy pracować nad rozszerzeniem, które może być nudne i powinniśmy przestać nad nim pracować. Bo jeśli kontynuowalibyśmy pracę nad czymś, co jest nudne, to musielibyśmy to sprzedać, a wtedy musielibyśmy powiedzieć "oto nudna rzecz i chcemy, żebyście ją kupili", a to nie byłoby fajne. Musimy więc mieć swobodę eksperymentowania i robienia własnych rzeczy. A kiedy będziemy gotowi, by to ogłosić, zrobimy to".

Na szczęście Baldur's Gate III ma więcej niż wystarczającą ilość zawartości do odkrycia i oferuje wiele godzin zabawy, ponieważ oferuje różne wybory niemal na każdym kroku. Pamiętaj, że jeśli jeszcze nie odkryłeś tej gry, możesz znaleźć najlepsze oferty na klucze cyfrowe Baldur's Gate III za pomocą naszej porównywarki.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare