Instant Gaming EU
 
 

Manor Lords osiąga 2 miliony życzeń na Steamie

Manor Lords osiąga 2 miliony życzeń na Steamie

Manor Lords to średniowieczna gra symulacyjna do zarządzania terytorium stworzona przez Slavic Magic, niezależnego producenta gier z Polski. Slavic Magic zostało założone w 2016 roku przez grupę deweloperów pasjonujących się historią i strategią. Manor Lords jest debiutanckim projektem Slavic Magic i otrzymał pozytywne recenzje od społeczności graczy.

W grze głównym zadaniem gracza jest budowa i rozbudowa własnego terytorium. Początkowo gracze zaczynają od niewielkiego obszaru, na którym mogą:

  • Konstruować budynki architektoniczne: domy, rynki, kuźnie itp.
  • Szukać żywności i zasobów.
  • Stworzyć stabilne środowisko ekonomiczne dla wioski.

Po zakończeniu budowy i rozwoju terytorium, kolejnym zadaniem gracza jest rozszerzenie swojego terytorium poprzez podbój innych ziem. Gracze biorą udział w bitwach strategicznych w czasie rzeczywistym na dużą skalę z różnymi armiami, stosując taktykę zapewniającą zwycięstwo.


Jedną z mocnych stron gry jest sposób funkcjonowania świata Manor Lords. Gracze mogą chodzić po ulicach i wchodzić w interakcje z mieszkańcami. Życie w wiosce jest autentyczne, od handlu po jedzenie, a wszystkie działania są kształtowane przez decyzje gracza. Grafika gry jest doskonała, a porywające dźwięki i rytmy sprawiają, że świat gry jest naprawdę żywy.

Wkraczając w 2024 rok, Manor Lords miało niezwykle mocny start. Dzięki obiecującej rozgrywce gra natychmiast podbiła serca fanów, szybko gromadząc ponad 2 miliony miejsc na listach życzeń i zajmując obecnie drugie miejsce na liście najbardziej oczekiwanych gier, zaraz po Hades II. Osoba stojąca za sukcesem Manor Lords wyraziła zaskoczenie poziomem sukcesu, jaki osiągnęła gra, stwierdzając, że nigdy nie spodziewał się, że jego gra osiągnie takie wyżyny.

W oświadczeniu deweloper Greg Styczeń mówi, że "kiedy po raz pierwszy uruchomiliśmy zwiastun zapowiadający w 2020 roku, moja dziewczyna powiedziała, że spodziewa się, że otrzymam 7 000 list życzeń". Styczeń miał nieco więcej optymizmu, umieszczając swoje osobiste szacunki na 14 000 list życzeń. "Wystarczy powiedzieć", mówi, "nie spodziewałem się, że gra wzbudzi tak duże zainteresowanie i osiągnie ponad dwa miliony. Mam nadzieję, że jest to zachęcające dla innych deweloperów, którzy mają trudności z wypuszczeniem swoich gier na rynek. Nie miałem pojęcia, jak gra zostanie przyjęta i czy będę kiepski w marketingu, ale na szczęście nie zniechęciłem się i kontynuowałem".

Premiera Manor Lords zaplanowana jest na 26 kwietnia 2024 roku. Aby uzyskać najlepsze oferty na tę bardzo oczekiwaną grę, zachęcamy do skorzystania z narzędzia do porównywania cen dostarczonego przez dLcompare w celu zakupu klucza do Manor Lands.

80.49zł
Manor Lords
Manor Lords
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare