Half Life: Alyx, mod pozwala graczom na grę bez urządzenia VR

Half Life: Alyx, mod pozwala graczom na grę bez urządzenia VR

Wydany 23 marca, około 3 tygodni temu, Half-Life: Alyx był prawdziwym sukcesem jeszcze przed premierą gry, ponieważ Valve sprzedała 300 000 zamówień w przedsprzedaży. Wygląda na to, że fakt, że Half-Life: Alyx można odtwarzać wyłącznie w VR, nie przeszkodził w osiągnięciu bardzo udanej premiery. Oczywiście pozostawia to również bez możliwości grania wielu graczy, którzy czekali na kontynuację Half-life 2 i którzy nie mają niezbędnego wyposażenia.

Valve neguje także możliwość opracowania trybu nie-VR dla Half-Life: Alyx, nie jest to planowane. Robin Walker oświadczył, że byłoby interesujące zobaczyć modderów, którzy się tym zajmują, ale także potwierdził, że granie w grę z takim modem sprawi, że ludzie zrozumieją wybór Valve, aby stworzyć grę w jej obecnej formie.


Ale nie wszyscy w to wierzą. Niektórzy gracze wydają się zdeterminowani, aby móc grać w Half-Life: Alyx bez zestawu VR. Gracz o imieniu Tyler McVicker już potrafił grać na klawiaturze i myszy podczas transmisji na żywo na Twitchu, ale najwyraźniej inny modder, r57zone, najwyraźniej również pracował nad tym tematem i opublikował darmowy mod do pobrania, który pozwala grać w grę bez VR . Mod jest dostępny za pośrednictwem GitHub, ze wszystkimi objaśnieniami niezbędnymi do jego instalacji, nawet samouczek wideo. Jednak wrażenia z gry nie wydają się być bardzo płynne, a r57zone ostrzega również, że ten mod może utrudnić przejście gry.

To, co zostało zrobione, to świetna praca techniczna. Chociaż nie wydaje się to być wystarczająco optymalne, aby w pełni cieszyć się grą, może być może punktem wyjścia dla innych modderów, którzy mogliby ją ulepszyć. Najlepszy sposób na czerpanie radości z grania w Half-Life: Alyx to nadal robienie tego w sposób, w jaki zostało to zaprojektowane, ponieważ jak dotąd nic nie przebije oryginalnej gry.

  • Fyra Frost Fyra Frost

    Od czasów relacjonowania turniejów MTG do wszystkich gier, jestem zainteresowana najnowszymi grami i gadżetami, ponieważ dziewczyna nigdy nie może mieć ich dość!

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Will you join Joel and Ellie as they travel across the United States in an epic adventure in  The Last of Us Part 1 Remake? - 66
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare