Kinguin october campaign COM + BG
 
 

Half Life: Alyx, mod pozwala graczom na grę bez urządzenia VR

Half Life: Alyx, mod pozwala graczom na grę bez urządzenia VR
15 kwi 2020, 14:33

Wydany 23 marca, około 3 tygodni temu, Half-Life: Alyx był prawdziwym sukcesem jeszcze przed premierą gry, ponieważ Valve sprzedała 300 000 zamówień w przedsprzedaży. Wygląda na to, że fakt, że Half-Life: Alyx można odtwarzać wyłącznie w VR, nie przeszkodził w osiągnięciu bardzo udanej premiery. Oczywiście pozostawia to również bez możliwości grania wielu graczy, którzy czekali na kontynuację Half-life 2 i którzy nie mają niezbędnego wyposażenia.

Valve neguje także możliwość opracowania trybu nie-VR dla Half-Life: Alyx, nie jest to planowane. Robin Walker oświadczył, że byłoby interesujące zobaczyć modderów, którzy się tym zajmują, ale także potwierdził, że granie w grę z takim modem sprawi, że ludzie zrozumieją wybór Valve, aby stworzyć grę w jej obecnej formie.


Ale nie wszyscy w to wierzą. Niektórzy gracze wydają się zdeterminowani, aby móc grać w Half-Life: Alyx bez zestawu VR. Gracz o imieniu Tyler McVicker już potrafił grać na klawiaturze i myszy podczas transmisji na żywo na Twitchu, ale najwyraźniej inny modder, r57zone, najwyraźniej również pracował nad tym tematem i opublikował darmowy mod do pobrania, który pozwala grać w grę bez VR . Mod jest dostępny za pośrednictwem GitHub, ze wszystkimi objaśnieniami niezbędnymi do jego instalacji, nawet samouczek wideo. Jednak wrażenia z gry nie wydają się być bardzo płynne, a r57zone ostrzega również, że ten mod może utrudnić przejście gry.

To, co zostało zrobione, to świetna praca techniczna. Chociaż nie wydaje się to być wystarczająco optymalne, aby w pełni cieszyć się grą, może być może punktem wyjścia dla innych modderów, którzy mogliby ją ulepszyć. Najlepszy sposób na czerpanie radości z grania w Half-Life: Alyx to nadal robienie tego w sposób, w jaki zostało to zaprojektowane, ponieważ jak dotąd nic nie przebije oryginalnej gry.

  • Fyra Frost Fyra Frost

    Od czasów relacjonowania turniejów MTG do wszystkich gier, jestem zainteresowana najnowszymi grami i gadżetami, ponieważ dziewczyna nigdy nie może mieć ich dość!

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare