Deweloper Escape from Tarkov wycofuje się z powodu masowego sprzeciwu

Deweloper Escape from Tarkov wycofuje się z powodu masowego sprzeciwu

Escape from Tarkov to realistyczna i wciągająca strzelanka taktyczna dla wielu graczy, która stała się ulubieńcem ogromnej społeczności. Gra oferuje intensywne doświadczenie osadzone w regionie Norvinsk, gdzie kilka frakcji walczy o kontrolę nad tym, co pozostało ze strefy po latach brutalnej wojny. Escape from Tarkov oferuje solidne doświadczenie, które urzekło wielu graczy, jednak nie jest pozbawione problemów, a w tym przypadku pochodzą one bezpośrednio od twórcy gry. Battlestate ogłosiło niedawno wprowadzenie ekskluzywnego trybu PvE, który będzie dostępny wyłącznie dla osób, które zakupią specjalną edycję gry kosztującą około 300 dolarów. Nic dziwnego, że reakcja społeczności była jednogłośna i miała swoje konsekwencje.

 

 

Ogromne rozczarowanie

Escape from Tarkov było wspierane przez wielu graczy przez długie lata procesu rozwoju. Ponadto nowa edycja Unheard Edition zastąpiła starą edycję Edge of Darkness Edition, pozostawiając tym, którzy już kupili tę ostatnią, jedyną opcję aktualizacji do nowej edycji za dodatkową opłatą. Dlatego też umieszczenie nowej zawartości za drogim paywallem nie jest tym, czego oczekiwała społeczność. Wygląda na to, że deweloper nie spodziewał się takiej reakcji i zdecydował się zawrócić z obranej drogi w związku z masową reakcją, jaką wywołało to ogłoszenie. Dyrektor operacyjny Battlestate, Nikita Buyanov, opublikował oświadczenie na Reddicie, w którym wyjaśnia, co studio zamierza zrobić w tej sprawie.

 

  1. Jeśli chodzi o dostęp do PvE - zdecydowaliśmy się otworzyć go dla posiadaczy EoD za darmo, ale będziemy to robić falami. Tak jak powiedziałem wcześniej - nie mamy obecnie pojemności serwerów. Rozpoczniemy ten proces tak szybko, jak to możliwe
  2. Zdecydowaliśmy również, że dodamy wsparcie MOD dla trybu PvE po premierze gry.
  3. Co do edycji Unheard - nie usuniemy jej, chcemy zachować tę opcję dla tych, którzy chcą bardziej wspierać grę. Ale zbalansujemy przedmioty i profity w tej edycji, a także zapewnimy więcej nagród dla tych, którzy dokonali aktualizacji za starą cenę.
  4. Nowe profity EoD również zostaną zbalansowane. Usuniemy opcję priorytetowego dopasowania, aby wszyscy byli w tym samym miejscu. Dodamy też więcej unikalnych rzeczy, aby ogólnie wyróżnić wersję EoD. Jak najszybciej przedstawimy ostateczną listę nowych profitów EoD
  5. Kontynuujemy prace nad łatkami, nową zawartością, wydarzeniami i samą premierą gry bez względu na wszystko.

 

Warto zaznaczyć, że Escape from Tarkov wciąż znajduje się w fazie beta rozwoju, a finalna wersja gry nie została jeszcze wydana. Miejmy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku, jeśli studio deweloperskie nie będzie nadal podejmować spornych decyzji, które będą miały tak duży wpływ na społeczność. Zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki, aby sprawdzić najlepsze oferty na Escape from Tarkov, jeśli jeszcze nie odkryłeś tego wyjątkowego FPS-a.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare