K4G BG 4 EN
 
 

Dead by Daylight pracuje nad cross-progresją, ale może nie objąć wszystkich platform

Dead by Daylight pracuje nad cross-progresją, ale może nie objąć wszystkich platform

Deweloperzy z Behaviour Interactive pracują nad ulepszeniem funkcji w swojej asymetrycznej grze typu survival horror Dead by Daylight. Kładą oni nacisk na cross-play pomiędzy wszystkimi platformami, na których gra jest dostępna, w tym PC, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 i Google Stadia, i wydaje się, że robią w tej kwestii pewne postępy, choć nie tak bardzo jak by chcieli. W ostatnim wpisie na oficjalnej stronie Dead by Daylight, deweloperzy ujawnili, że cross-play pomiędzy konsolami a komputerem PC jest prawie gotowy, choć nie mogą podać konkretnej daty jego aktywacji. Nadal monitorują liczby na każdej platformie, aby zapobiec negatywnemu wpływowi na grę, gdy nastąpi jej aktywacja.

 

 

Ponadto, jeśli chodzi o przełamywanie barier pomiędzy platformami i poprawę doświadczenia graczy, chcą oni wprowadzić cross-progresję, funkcję, która sprawi, że Twoje konto będzie dzielić się postępem, inwentarzem i zakupami na wszystkich platformach. Wydaje się, że będzie to bardziej skomplikowane, niż początkowo sądzili i chociaż cross-progresja jest planowana na wrzesień, nie ma gwarancji, że dotrze do wszystkich platform. Początkowo będzie ona dostępna dla Steam, Google Stadia i Nintendo Switch, a gracze będą musieli utworzyć Konto Behaviour, aby połączyć ich progresję i korzystać z tej funkcji w Dead by Daylight.

 

 

Nic nie zostało powiedziane o innych rodzajach treści nadchodzących dla Dead by Daylight, a udane wdrożenie cross-play'u wydaje się zabierać wszystkie wysiłki deweloperów już teraz. Prawdą jest, że gra otrzymała już sporo DLC od czasu jej wydania. Zawierają one głównie nowe mapy, jak również zabójców i ocalałych, którzy mają zostać dodani do listy postaci dostępnych w grze. Dead by Daylight mieści czterech ocalałych i zabójcę na arenie. Ci, którzy przeżyli, muszą uciec żywcem, wyłączając niektóre generatory, które otworzą wyjście, a zabójca musi powstrzymać ich przed zrobieniem tego na wszelkie możliwe sposoby, także te najbardziej makabryczne.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare