Instant Gaming EU
 
 

Baldur's Gate III może zadebiutować w przyszłym roku na konsoli Xbox

Baldur's Gate III może zadebiutować w przyszłym roku na konsoli Xbox

Najbardziej wyczekiwany dzień w roku w końcu nadszedł dla wielu graczy. Baldur's Gate III jest wreszcie dostępny na PC, a ogromna społeczność jest gotowa do pobrania 122 GB plików, które trzeba zainstalować, aby zagrać w grę. Nie będziesz nawet w stanie skrócić tego procesu, jeśli grałeś w grę we wczesnym dostępie, chyba że chcesz zaryzykować pewne problemy. Nie wydaje się to jednak zmniejszać oczekiwania na grę RPG Larian Studios, która jest już zaliczana do najlepiej sprzedających się gier wideo roku na Steam.

Wszystko, co zostało powiedziane o niesamowitej podróży, którą gracze z całego świata rozpoczną już dziś, nie wystarczy, aby opisać rodzaj przygody, z którą będą musieli się zmierzyć. Ze wszystkimi swoimi innowacyjnymi funkcjami i szczegółową grafiką, Baldur's Gate III jest wciąż wielką tajemnicą do odkrycia dla wszystkich graczy, pomimo długiego okresu wczesnego dostępu. Nowe klasy, wieloklasowość, większość kampanii i wiele, wiele godzin przygód nie zostało jeszcze doświadczonych, skomentowanych i udostępnionych.

 

 

Gracze konsolowi muszą czekać w kolejce

Jeśli jednak nie planujesz zanurzyć się w Baldur's Gate III na PC, będziesz musiał poczekać nieco dłużej. Premiera gry na PlayStation 5 została zaplanowana na 6 września. Choć miesiąc to niewiele, to jednak będzie to bolesne oczekiwanie dla osób chcących zagrać w grę na konsoli Sony, ale znacznie gorsze dla tych, którzy posiadają konsolę Xbox. Prace nad portem Baldur's Gate III na konsolę Microsoftu okazują się być nie lada wyzwaniem ze względu na problemy techniczne. Dyrektor wydawniczy Larian, Michael Douse, wypowiedział się na ten temat za pośrednictwem Twittera (obecnie X), gdzie wyjaśnił, że uruchomienie split-screena na Series X jest trudnym procesem, który zajmie więcej niż oczekiwano:

"Mamy sporo inżynierów pracujących bardzo ciężko, by dokonać tego, czego nie osiągnęła żadna inna gra RPG tej skali: płynnego drop-in, drop-out co-opu na Series S. Mamy nadzieję, że do końca roku pojawi się aktualizacja".

Informacje te bezpośrednio wskazują na możliwą premierę Baldur's Gate III na początku 2024 roku na konsole z serii Xbox, co wprawdzie nastąpi dość późno, ale lepiej tak niż wcale. Miejmy nadzieję, że deweloperzy będą w stanie przyspieszyć ten proces i dać graczom z Xboxa dostęp do gry wcześniej. W każdym razie możesz mieć pewność, że najlepsze ceny na zakup kodu Baldur's Gate III na dowolną platformę są dostępne w naszej porównywarce w każdym momencie.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare