Instant Gaming EU
 
 

Zapowiedź Judas podkreśla, jak postacie wydają się ożywać

Zapowiedź Judas podkreśla, jak postacie wydają się ożywać

Podczas 2022 edycji The Game Awards, Ghost Story Games ujawniło Judas. Reżyserem i producentem gry jest Ken Levine, genialny umysł stojący za stworzeniem BioShock. Pomimo wczesnego ogłoszenia, raport Take-Two wskazywał, że Judas może zostać wydany w roku fiskalnym 2026, który obejmuje okres od kwietnia 2025 do marca 2026. Może się to jednak zmienić, ponieważ inny tytuł wagi ciężkiej w ofercie Take-Two może skraść całe światło reflektorów w branży gier w tym samym okresie, GTA VI, które mogło zostać opóźnione do 2026 roku.

 

 

W Judas gracze zanurzają się w wyjątkowej scenerii: Mayflower, kosmicznym mieście. Tutaj obywatele są szkoleni do szpiegowania siebie nawzajem i szybko się rozpadają za najmniejsze przewinienie. Maszyny kontrolują każdy aspekt życia, od biznesu przez sztukę po rząd. Przywódcy statku mają dla ciebie wizję: wzorowego obywatela. Ale ty wywołałeś rewolucję, zdeterminowany, by zburzyć ich kontrolę.

Ken Levine wprowadził w Judas unikalną koncepcję narracyjną, którą określa mianem "narracyjnego LEGO". To innowacyjne podejście wykorzystuje lekcje opowiadania historii z BioShock i przenosi je na nowy poziom. W Judas decyzje gracza kształtują doświadczenie, ale narracja zachowuje pewną strukturę. W wywiadzie dla IGN, Levine rozwija tę metaforę LEGO:

"A metafora jest w zasadzie jak LEGO, masz kilka tych gotowych klocków i są one naprawdę dobrze zaprojektowane, a klocki wiedzą, jak się ze sobą komunikować. Wiedzą, jak ze sobą współpracować i to jest geniusz, ale ile rzeczy można zbudować z tych klocków? Masz więc kilka ręcznie wykonanych elementów, ale mają one zestaw reguł opartych na tym, jak się ze sobą łączą. Możesz więc stworzyć prawie wszystko".

Wygląda na to, że projekt zaproponowany przez Kena Levine'a się opłaca. Geoff Keighley, gospodarz The Game Awards, był w stanie zagrać w 5 godzin Judas i podzielił się swoimi komentarzami na temat tej zapowiedzi. Według Keighleya, najbardziej wyróżnia się to, że postacie są "żywe" i dobrze współdziałają ze sobą i z graczem. Opinie Keighleya można sprawdzić na platformie X (dawny Twitter).

 

 

Judas nie ma jeszcze daty premiery, ale jest uważany za jedną z wielkich obietnic przyszłości w branży. Jeśli podobał ci się BioShock i chcesz zobaczyć kolejny projekt Kena Levine'a, miej oko na naszą porównywarkę, aby znaleźć najlepsze oferty na Judas, gdy gra stanie się dostępna.

2.36zł
Judas
Judas
  • Oficjalna strona : Judas
  • Kategorie : Gry akcji , Przygodowe
  • Edytor : Ghost Story Games
  • Deweloper : Ghost Story Games
  • Tryby : Solo
  • Data wydania : Coming soon
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare